Divadlo už prodává lístky na novou sezonu

Čvn 23, 2014
784 přečtení

První vlna předprodeje abonentek potrvá v Prostějově jen do 4. července

Eva Zelená

divadlo

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Nová divadelní sezóna nabízí setkání s hvězdami, nové předplatné a připomene čtyřicet let vzniku HaDivadla

Setkání s hereckými hvězdami v nové divadelní sezóně 2014-2015 opět nabídne Městské divadlo v Prostějově. Prodej nového abonmá pro čtyři divadelní skupiny, cyklus abonentních koncertů, pohádkové předplatné pro děti a rodiče i nové předplatné cyklu LiStOVáNí bude zahájen v pondělí 23. června a skončí v pátek 4. července.

Druhá etapa od srpna do září

„V tomto období rezervujeme místa současným 1740 předplatitelům,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.  Prodej bude podle jejích slov pokračovat od 4. srpna do 4. září, v této době již budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům.

Všichni současní abonenti již obdrželi poštou informační brožury s bohatou programovou nabídkou. Propagační materiály jsou k dispozici také v pokladně divadla a informačním centru, které sídlí v pernštýnském zámku.

Pražské i oblastní soubory

Vzhledem k tomu, že Prostějov nemá vlastní soubor, je nabídka sestavena z hostujících divadel. Z pražských scén se diváci mohou těšit na Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Rokoko, Divadlo Metro, Kalich, Studio DVA či Divadlo Na Jezerce a další.

„Do nabídky zařazujeme pravidelně také úspěšná oblastní divadla,“ prohlásila Maršálková a dodala, že ve výčtu nebude chybět Moravské divadlo Olomouc, Slezské divadlo Opava, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, příbramské či kladenské divadlo.

Balzerová, Janžurová, Langmajer…

Z hereckých hvězd, které se na prknech prostějovského divadla prostřídají, uvedla ředitelka jen některá: Eliška Balzerová, Eva Holubová, Regina Rázlová, Iva Janžurová, Veronika Kubařová, Jiří Štěpnička, Jiří Langmajer, Vojta Kotek, Petr Nárožný, Ladislav Županič, Iva Pazderková, Chantal Poullain, Miroslav Vladyka, Sabina Remundová a další.

Slibná je také nabídka sedmi koncertů, na nichž se představí významní sólisté i hudební seskupení.  Čtyři pohádkové víkendové dny nabídne předplatné Čtyřlístek, které je určeno nejmenším divákům a jejich doprovodu.

Na LiStOVáNí je předplatné

Novinkou sezóny 2014 – 2015 je předplatné LiStOVáNí, které divákům v osmi pořadech scénického čtení zprostředkuje sedm bestsellerů našich i světových literárních tvůrců.

Programová brožura na sezónu 2014 -2015 tradičně zmiňuje také podzimní divadelní přehlídku Aplaus, kterou prostějovské divadlo pořádá ve spolupráci s marketingovou společností TK Plus. Pamětníci a příznivci dnešního brněnského HaDivadla najdou v nabídce tituly, které v listopadu připomenou 40. výročí založení tohoto souboru právě v Prostějově.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář