Déšť zaplavil ulice, ucpal kanály a vyděsil lidi

Čvc 31, 2014
615 přečtení

Hasiči měli včera práci na šesti místech Prostějovska. Přívaly vody ale brzy opadly

David Sekanina

Cerpani-Vyskov-(1)

Foto: archiv HZSOL

Prostějov – Včerejší déšť zaplavil v Prostějově ulice, cesty a několik sklepů. Mnoho lidí kvůli tomu volalo na tísňovou linku hasičů.

„V hlasech oznamovatelů bylo znát zděšení,“ zmínil se mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Profesionální i dobrovolné jednotky spolupracovaly v terénu už od dvou hodin odpoledne. Práci měli na šesti místech Prostějovska.

„Jednalo se převážně o odčerpání vody ze sklepů a čištění kanalizací. Intenzivní srážky během chvilky zaplavily ulice, ale voda pak rychle odpadla a také laguny na silnicích se zanedlouho samovolně ztratily,“ doplnil Hošák.

„Plovoucí a kalová čerpadla bylo nutné nasadit například v zatopeném sklepení v Janáčkově ulici. Ve Vrahovicích jsme zasahovali na dvou místech. V zatopené ulici Marie Majerové a v ulici Karoliny Světlé, kde bylo potřeba odklidit bahno naplavené deštěm na silnici,“ pokračoval.

Hasiči také uvolňovali zanesenou výpusť rybníka v Březsku na Konicku, pomáhali s vodou valící se ze silnice do obydlí v Olšanech u Prostějova a vyjížděli také k proudům vody v Bedihošti.

„Vše se naštěstí obešlo bez větších škod,“ uzavřel mluvčí krajského sboru Zdeněk Hošák.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář