Cyklistu odvezli s těžkým zraněním

Kvě 21, 2015
933 přečtení

Šedesátníka srazilo auto při sjíždění z cyklostezky

David Sekanina

Prostějov – Při sjíždění z cyklostezky srazilo šedesátiletého muže na kole auto. Sanitka ho s těžkým zraněním vezla do Fakultní nemocnice v Olomouci ve středu po jedenácté hodině dopoledne z Jungmannovy ulice.

„Čtyřiasedmdesátiletý řidič vozidla Daewoo Kalos srazil muže ve chvíli, kdy najížděl ze stezky na přejezd pro cyklisty,“ popsala mluvčí policie Irena Urbánková s tím, že šofér osobního auta jel od Plumlovské ulice. .

Alkohol u něj vyloučila dechová zkouška, u těžce zraněného cyklisty ji ale policisté provést nemohli. „Vzhledem k jeho stavu byl nařízen odběr krve v nemocnici,“ konstatovala mluvčí s tím, že hmotná škoda činí deset a půl tisíce.

„Jak přesně k nehodě došlo a míru zavinění obou starších mužů zjišťujeme. Obracíme se s prosbou na svědky, kteří viděli průběh nehody, aby buď zavolali, nebo přišli osobně za policisty na Dopravním inspektorátu v Havlíčkově ulici v Prostějově,“ požádala Urbánková.

Telefonní čísla na inspektorát jsou 974 781 251 a 974 781 580. „Případně lze kdykoli využít bezplatné linky 158,“ dodala.

 

Vložit komentář