Co píšou prostějovské noviny?

Čvc 23, 2014
1911 přečtení

Volební polívčička, nepřežvýkaná úředničina, útok Kobry a „neprodejné“ lístky na světového tenoristu

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Z obsahu prostějovských novin je znát, že vládne léto. Na témata, která mají sílu zaujmout, jsou chudá. A zvláště pak na ta regionální.

Z Prostějovských novinek se například dozvíme, že prochází záruční doba lékárniček z roku 2010 nebo že před sto deseti lety vymyslel někdo kornoutek na zmrzlinu.

Volební polívčička

Co trefí do očí v Týdeníku Prostějovska, je představení kandidátky hnutí Úsvit do komunálních voleb v Prostějově, které se tváří jako běžný rozhovor. Ale není. Majetkově za Týdeníkem Prostějovska stojí totiž Radim Fiala, někdejší poslanec za ODS, nyní člen poslaneckého klubu Úsvitu přímé demokracie.

On sám si předvolební PR v Týdeníku Prostějovska udělal naposledy v polovině července pečlivě sestrojeným „interview“ s titulkem: Máme silná celostátní i komunální témata…

Nepřežvýkané úřední ptydepe

„Odbor strategického rozvoje kraje ve spolupráci s regionální pobočkou Agentury pro podporu podnikání a inovací Czech Invest aktualizoval souhrnnou databázi volných průmyslových ploch v Olomouckém kraji.“

Tuto strašlivou, skoro nečitelnou větu z úředního dokumentu převzali svorně jako úvod ke svým článkům Týdeník i Prostějovské novinky.

Zpráva z hejtmanství, téměř nepřežvýkaná oběma periodiky, se snaží dát na vědomí, že krajský úřad připravil pro potencionální investory a podnikatele manuál, kde a za jakých podmínek mohou jejich projekty v průmyslových zónách uspět.

Týdeník si zaslouží pochvalu, protože upozorňuje na to, že materiál má podle všeho vadu na kráse. Vůbec se v něm údajně nehovoří o průmyslové zóně vedle Brněnské ulice, o jejímž rozšiřování se právě teď hlasitě mluví na prostějovské radnici. Bohužel tento postřeh nepřináší Týdeník Prostějovska v úvodu článku, jak by se slušelo, ale na konci, a tak se k němu čtenář musí proklestit…

Billa, Albert, Kobra…

Je středa, ovšem za významnějšími zprávami se musíme vrátit k pondělnímu vydání Prostějovského večerníku.

Ten připomíná, že ve Wolkerově ulici skončila Billa a Interspar v Plumlovské ještě letos převezme řetězec provozující síť Albertů.

Uvádí také, že v Prostějově, v ulici Dr. Uhra, zatýkala Kobra (společný tým Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel) kvůli daňové trestné činnosti.

O co přesně jde, o tom policie jako vždy nic konkrétního neřekla. Ledacos se jistě povídá, jak by taky v Prostějově ne, ale na oficiální verzi případu si musíme ještě počkat.

Rozhovor s primátorem Miroslavem Pišťákem (Městská pokladna je v přebytku skoro 100 milionů korun) dělá dobrou reklamu hospodaření Prostějova za posledních několik let, negativní světlo pak vrhá na prostějovskou nemocnici článek, který pojednává o autem sražené ženě, u níž lékaři údajně nepoznali, že má zlomená žebra a propíchnutou plíci.

Nešly vstupenky na odbyt?

Prostějov Times přišly dnes s následující úvahou. Důvod, proč bylo zrušeno předplatné na koncert Josepha Calleji v Prostějově (Lidé vezmou útokem zámek…) a vystoupení tenoristy je najednou zadarmo, je prý ten, že o vstupenky nebyl zájem.

Město sice avizovalo, že koncert zaplatí v rámci oslav století radnice (podobně jako třeba koncert Marie Rotterové), ale facebookové noviny naznačují, že peníze daňových poplatníků půjdou především na pokrytí „komerčního neúspěchu“ pořadatele produkce operního zpěváka, to znamená agentury TK Plus.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář