Co píšou prostějovské noviny?

Zář 29, 2014
1696 přečtení

Boss OP Prostějov jde k soudu, Mubea postaví druhou továrnu, zastupitelé míchají karty do poslední chvíle a u dálnice bude nový nadjezd

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Zítra stane před soudem někdejší generální šéf OP Prostějov František Tuhý. Obžaloba ho viní z toho, že mezi lety 2004 a 2008 zpronevěřil 26 milionů korun. Peníze si měl neoprávněně vyplatit jako prémie. Už v pátek to připomněl server idnes a dnes se k němu přidal Prostějovský večerník.

Už v červenci přitom začalo trestní stíhání pěti někdejších členů představenstva OP Prostějov. František Tuhý byl ze zločinu zpronevěry obviněn už dokonce loni na jaře.

Pět set míst v nové fabrice

Například v Týdeníku Prostějovska se lze dočíst, že příští rok má začít stavět v prostějovské průmyslové zóně novou výrobní halu firma Mubea.

„Město Prostějov jí za tímto účelem prodalo pozemky v hodnotě 23 miliónů korun. Nový závod zaměstná pět set pracovníků,“ uvádí Týdeník.

Současně píše, že Mubea, která momentálně zaměstnává ve městě 932 lidí, odkoupí v pozemky hodnotě 3,2 milionu korun, na nichž měla původně stavět firma Galva, ale svůj slib nesplnila.

Zásadní hlasování tři dny před volbami

Většina prostějovských médií už také přinesla zprávu o tom, že pouhé tři dny před komunálními volbami by mělo prostějovské zastupitelstvo rozhodovat o zásadních změnách nedávno schváleného územního plánu pod tlakem firmy Manthellan, investora nákupní Galerie Prostějov, která podala na město žalobu. Podle soukromého posudku ve je hře pokuta až 850 tisíc.

Současní zastupitelé se dohodli, že svolají ještě jedno mimořádné zastupitelstvo. Mezitím se na tyto problematické záležitosti má podívat právník. Opoziční a nově kandidující politická uskupení vyzývají, aby o nich rozhodoval až nový městský sbor vzešlý z voleb.

Víc místa pro „pracák“

Už léta se mluví o stěhování úřadu práce z Plumlovské ulice do budovy bývalého okresního úřadu, která víc než deset let chátrala na náměstí Spojenců. Úředníci by tu měli znovu obsadit kanceláře příští rok. Sestěhují se sem nejen z Plumlovské, ale i Lutinovovy ulice.

Bezpečnější vjezd na dálnici

Prostějovský deník byl u toho, když dnes v Brodku u Prostějova poklepávali kladívky na kámen pánové v oblecích. Nájezd na dálnici tu vyřeší mimoúrovňová křižovatka s bezpečnějšími připojovacími pruhy. Podle správy silnic a dálnic přijdou brzy na paškál také úpravy exitů Prostějov – Jih a v Olšanech u Prostějova.

 

Vložit komentář