Co píšou prostějovské noviny?

Zář 5, 2014
943 přečtení

Šturm v Olomoucké, botulotoxin v zobácích kachen, konopí a interpelace na ministra

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – V regionálních médiích se dnes objevují dvě zajímavá témata. První se točí kolem diskutovaného úhynu kachen na drozdovickém rybníku a druhé podpory poslance Michala Novotného neúnavnému pěstiteli konopí z Ospělova.

Šturm v Olomoucké

Třetí, krátkou, ale důležitou zprávou, která by neměla zapadnout, je informace, respektive slib, že Olomoucká ulice, kde finišují stavební práce, bude zprůjezdněna v pondělí nejpozději v sedm hodin večer.

„Pokud nenastane mimořádná nepřízeň počasí,“ dodává v Prostějovském večerníku nebo Týdeníku Prostějovska mluvčí radnice Jana Gáborová.

Prostějovský deník posouvá dál případ úhynu devíti kachen u drozdovického rybníka. Píše, že veterináři vyloučili infekční chorobu včetně ptačí chřipky, přičemž podle odborníků je pravděpodobně na vině jedovaté bahno uvolněné z rekonstruovaného mlýnského náhonu.

„Podle veterináře z Krajské veterinární správy by mohlo jít o látku botulotoxin,“ cituje Deník radní Ivanu Hemerkovou. Veterináři otravu nepovažují za nic výjimečného a vzkazují, že lidé se nemusí bát venčit v parku u náhonu psy.

Konopí a interpelace na ministra

Týdeník Prostějovska se vrací ke středeční události, kdy na zahradě známého pěstitele konopí v Ospělově sklízela čerstvou úrodu policie (500 rostlin). Popáté v pořadí.

Dušana Dvořáka se zastal bývalý primátor Olomouce a současný poslanec Martin Novotný, což už ostatně ve středu napsal Prostějovský deník.

Ve zprávě částečně převzaté z ČTK Deník uvádí, že Novotný z ODS napsal na sociálních sítích, že bude interpelovat u ministra vnitra. Zveřejnil prý i snímek, na kterém je zachycen na farmě Dušana Dvořáka těsně před zásahem policie.

Týdeník přináší citaci:

„Ve středu dopoledne opětovně Policie ČR na příkaz státního zástupce provedla domovní prohlídku a zabavila rostliny konopí známému propagátorovi léčby konopím Dušanu Dvořákovi. S Dušanem, bratrem naší členky Zuzany Majerové, jsem v občasném informačním kontaktu, který mě vedl zatím k základnímu seznámení s legislativou pro tuto oblast, což však mé pochybnosti o činnosti Orgánů činných v trestním řízení v této oblasti jen posílilo. Jsem spíše konzervativní člověk, ne žádný rozevlátý liberál. Před týdnem jsem se s přítelkyní zajel na farmu do Ospělova podívat, abych si na celou věc udělal i názor „in natura“. Tuším tedy například rozsah pěstování a v konfrontaci s limity danými zákonem si logicky kladu otázky. Zejména tu, v čem konkrétně mělo dojít k porušení zákona? S Dušanem jsme se mnohokrát střetli na různých stranách barikády o veřejná témata, vím dobře, že to s ním „není jednoduché“. Zákony však musí být jasné, srozumitelné a hlavně dodržované. Konopí za námi na fotce má v tuto chvíli policie a mně asi nezbude, abych si v tomto ujasnil pohled na platné zákony, než interpelovat ministra vnitra.“

Středeční Deník podotýká, že Dvořák „hledal pomoc u Nejvyššího soudu, Ústavního soudu i Soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Zatím bezúspěšně. Dušan Dvořák byl za pěstování konopí stíhán celkem čtyřikrát. V prvním případě mu soud uložil podmíněný trest, další dva se před soud nedostaly. Byly zastaveny kvůli znaleckému posudku, který pěstitele označil za nepříčetného.“

Další články v rubrice Nejčerstvější

Další články v rubrice Co píšou prostějovské plátky

Vložit komentář