Co píšou prostějovská média?

Lis 27, 2014
1839 přečtení

Šéfové OP ztrácí paměť, 600 za odpad až po prvních krůčcích, nad Kostelcem vlaje vlajka a Prostějov dá na výdaje miliony z rezerv

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Krajský soud v Brně pokračoval včera v procesu s Františkem Tuhým, bývalým generálním šéfem OP Prostějov, který je viněn z nelegálního vyplácení vysokých odměn.

Šéfové OP u soudu: ztráta paměti

Byl na něm redaktor Večerníku, který tvrdí, že přítomní vrcholní manažeři zkrachovalé firmy včetně Milivoje Žáka „měli očividně velké problémy vzpomenout si na řadu okolností provázejících nešťastný konec podniku“. Uvádí, že František Tuhý u soudu jejich odměny nekomentoval.

Děti za odpad zkasírují, až se naučí chodit

Prostějovské novinky píšou o tom, že radní chtějí snížit poplatek za odpad Prostějovanům, kterým už bylo pětašedesát, zatím měli slevu až sedmdesátníci. Za děti by pak rodiče platily šest stovek až od druhého roku věku. Ve vyhlášce by se tyto věci měly objevit až v ledu příštího roku.

Kostelec má vlajku s průčelím kostela

Prostějovský deník si všímá toho, že Kostelci na Hané schválili poslanci novou vlajku. „Tvoří ji tři svislé pruhy, a to bílý, červený a bílý. V červeném pruhu je na bílém soklu bílé kvádrované průčelí kostela s prázdnou branou, dvěma černými obloukovými okny a třemi bílými věžemi. Prostřední je vyšší, každá z nich má černé obloukové okno a modrou stanovou střechu zakončenou žlutým latinským křížem. Poměr šířky k délce je dva ku třem,“ popisuje v Deníku novou vlajku heraldik Jan Tejkal.

vlajka-kostelec-888_denik-600

Repro: Deník

Barevně odkazuje prapor k rodu pánů z Kravař, který Kostelec vlastnil ve čtrnáctém a patnáctém století.

Na výdaje půjdou peníze z rezerv

Týdeník Prostějovska upozorňuje, že prostějovská radnice zveřejnila návrh rozpočtu města na rok 2015.

„Výdaje převyšují příjmy o 91 miliónů, uvedený schodek bude z převážné většiny vykryt z rezerv,“ uvádí na svých webových stránkách s tím, že příjmová stránka rozpočtu činí 708 miliónů a celkové výdaje jsou zkalkulovány na 800 miliónů. Veřejné schvalování rozpočtu proběhne v pondělí 15 prosince.

„Na investice ryze stavebního charakteru je vyčleněno 189 miliónů. Výdaje jsou naplánovány řádově stejně, jako v minulých letech,“ cituje Týdeník primátora Prostějova Miroslava Pišťák.

Prostor dává i opozičnímu zastupiteli za Změnu, který veřejně prohlásil: „Za sebe deklaruji rovnou, že pokud rozpočet neprošel finančním výborem, pokud veřejná finanční podpora není dostatečně veřejná a nejsou upřesněny investiční akce koncepčně, tak pro rozpočet hlasovat nemůžu. Nelíbí se mi ani rozsah rozhodovacích kompetencí rady a vedení města a způsob neinformování občanů o plánovaných investičních akcích města.“

Asi třicet miliónů má příští rok padnout na předláždění a obnovu hlavního náměstí včetně dalších oprav radnice.

 

 

Vložit komentář