Čekání na dopravní peklo: Olomoucká je zavřená

Srp 18, 2014
1464 přečtení

Vytížená výpadovka na Olomouc se zprůjezdní až za tři týdny. Do té doby budou řidiči kličkovat postranními uličkami (fotogalerie)

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Měsíc to ještě šlo, ale teď jde do tuhého. Olomoucká ulice, po níž se dalo jezdit alespoň jednou stranou, je ode dneška zavřená úplně.

Ještě hodinu po poledni byl všude relativní klid. Zatímco se lžíce bagrů bořily do zbytků asfaltu a spodní vrstvy kočičích hlav, auta se poslušně stáčela do postranních uliček.

Zatím hladký provoz

Na křižovatce Olomoucké a E. Valenty, jindy napěchované, klid. Totéž u závory od města, v zatáčkách do Šafaříkovy a Lužické. Volný byl i vnitřní okruh včetně Vápenice, Újezdu a Svatoplukovy ulice.

Jen na náměstí Spojenců byl první den uzavírky vidět slalom osobáků a kamioňáci občas vyděsili ostatní řidiče na úzké cestě v Havlíčkově nebo Outraty.

Na lámání chleba přijde ale až při dopravních špičkách.

Rekonstrukce dopravního uzlu na jedné z nejfrekventovanějších výpadovek v Prostějově bude pokračovat až do konce října. Samotná Olomoucká se naštěstí zprůjezdní dřív, a to v pondělí 8. září.

Objízdné trasy

„Objízdná trasa pro vozidla do tří a půl tuny je vedena ulicemi E. Valenty, Sportovní a Pod Kosířem. Nákladní auta musí západním směrem přes Držovice a Smržice ulicemi Kostelecká a Vápenice. Východním směrem jezdí přes Držovice do Vrahovic a ulicemi Čs. odboje a Vrahovickou,“ shrnula prostějovská radní Alena Rašková. Postranními rameny Olomoucké, Sladkovského a Barákovou, se proklouznout nedá. Ulice jsou rozkopané.

Autobusy

A jak se uzávěra dotkne autobusů městské hromadné dopravy?

Od nákupní zóny u Držovic míří „poulička“ trasou přes ulice Vojtěcha Outraty, Zborov, náměstí Odboje a Českobratrskou. Do shopping parku pak jezdí z města Olomouckou, Lužickou, přes náměstí Spojenců, Slovenskou, Českobratrskou a Vojtěcha Outraty.

„Příměstské autobusy jezdí Šafaříkovou, Havlíčkovou a Sladkovského ulicí. V těchto ulicích je omezeno stání u okraje silnice,“ připomněla mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Schéma objízdných tras:

objizdka-olomoucka-mensi

Zdroj: MMPV

Související články:

Kolony budou do půlky srpna. Pak se Olomoucká zavře úplně

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář