Bikrosaři se dočkali, dráha je skoro hotová

Říj 14, 2014
1252 přečtení

Po měsících čekání a několika odkladech vyrostla u velodromu trať pro BMX kola (foto)

David Sekanina

Prostějov – Kopce plevelem zarostlé hlíny od břehů Hloučely se konečně proměnily v malou bikrosovou dráhu. Terénní vlny mezi velodromem a skateparkem jsou už vytvarované, pracuje se na nájezdní rampě.

Stavba tratě měla začít už na jaře. Nezačala. Začátkem července Vít Horák z prostějovského klubu BMX věřil, že se tak stane každým dnem. Bikrosaři ovšem museli počkat až do září. Stavba momentálně přetahuje stanovený termín svého dokončení. Jezdit se na ni snad bude ještě letos.

Malá bikrosová trať se skoky a klopenými zatáčkami je pouze pro dva jezdce. „Na klasické závody dimenzovaná není, ale k tréninku začínajících a mladých jezdců postačí,“ říká Vít Horák.

Hlína byla použita z výkopů při budování cyklostezky v lesoparku Hloučela. Dráhu nechalo postavit město za půl milionu korun.

Související články: 

Místo bikrosové dráhy vyrostl jen plevel

Vložit komentář