Auto srazilo ženu na přechodu

Čvn 2, 2014
Publikoval: David Sekanina
445 přečtení

Zraněná chodkyně skončila v nemocnici

David Sekanina

Ilustrační foto: D. Sekanina

Ilustrační foto: D. Sekanina

Prostějov – Z těžkého ublížení na zdraví bude obviněn řidič, který v sobotu ráno srazil ženu na přechodu u rondelu na Petrském náměstí.

„Chodkyně právě přecházela silnici zprava po přechodu, když do ní narazil muž ve voze Škoda Felicia vyjíždějící z kruhového objezdu. S největší pravděpodobností jí nedal přednost,“ konstatovala mluvčí policie Marie Štrbáková.

Těžké ublížení

Žena utrpěla zranění, s nímž skončila v nemocnici. Z místa nehody ji tam převezla sanitka.

„Čtyřiašedesátiletý řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Přesné příčiny a okolnosti nehody šetříme,“ podotkla Šťrbáková.

Rondel na Petrském náměstí patří podle statistik spolu s velkým kruhovým objezdem v Plumlovské ulici poblíž nemocnice k nejrizikovějším v Prostějově.

Kruháč nebezpečný hlavně pro cyklisty

„Na okružní křižovatce mezi Újezdem, Dolní a Wolkerovou, která byla postavena v roce 2010, je minimálně jednou v roce sražen projíždějícím vozidlem cyklista,“ upozorňuje Irena Urbánková z krajského ředitelství policie.

Tragická nehoda se tu odehrála loni v červnu, kdy řidič náklaďáku s přívěsem nedodržel dostatečný boční odstup a srazil osmdesátiletého muže na kole. Na následky zranění zemřel.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář