Anonym hrozí bombou v centru Olomouce

Kvě 29, 2014
436 přečtení

Policisté evakuují Českou spořitelnu na třídě Svobody

Bomba

Ilustrační foto: archiv PČR

David Sekanina

Olomouc – Přímo v centru Olomouce dnes kolem jedenácté dopoledne prořezávaly vzduch sirény policejních a hasičských vozů.

„Před několika minutami jsme přijali anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného systému v budově České spořitelny na třídě Svobody,“ informovala v inkriminované době tisková mluvčí policejního ředitelství Olomouckého kraje Marie Štrbáková.

Evakuace ovlivní dopravu

Uvedla, že v souvislosti s touto nebezpečnou situací byla nařízena evakuace osob z budovy. Policisté banku prohledají společně s pyrotechnikem, který byl na místo okamžitě povolán. Okolí České spořitelny je uzavřeno.

„Upozorňujeme řidiče, že mohou nastat komplikace v dopravě. A to v souvislosti s pohybem policejních aut a evakuací lidí. Je potřeba dbát pokynů policistů,“ vzkazuje mluvčí Štrbáková.

Anonym na Den učitelů

Nedávno hrozil anonymní volající bombou na Základní škole v Mozartově ulici v Olomouci. Bylo to brzy ráno na Den učitelů 28. března. Evakuováno bylo tehdy asi dvacet učitelů, nikdo jiný v té době ve škole nebyl.

„Anonymní hlas oznámil na linku 158, že se ve škole nachází bomba, kolem půl osmé ráno. Vzhledem k charakteru místa proběhla ihned z bezpečnostních důvodů evakuace, děti se však v budově ještě nenacházely,“ uvedla tehdy Marie Štrbáková z krajského ředitelství policie.

Dva roky natvrdo

Psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání nástražného výbušného systému po dvouhodinovém prohledávání školy a okolí nic nenašel. Za šíření poplašné zprávy může soud potrestat viníka až dvěma roky vězení.

Ilustrační foto: archiv PČR

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář