ANO možná ví, kdo počmáral nadávkami plakáty

Zář 11, 2014
1073 přečtení

Co píšou prostějovská média? Další vyšetřování kolem OP Prostějov, Lodička pro batolata, stadion obložený auty a trestní oznámení za rasistické nadávky

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Prostějovský deník a po něm Prostějovské novinky převzaly zprávu od ČTK, v níž se píše, že o insolvenční řízení s OP Prostějov zajímá policie.

Další vyšetřování kolem OP Prostějov

„Bývalého insolvenčního správce OP Jaroslava Svobodu kriminalisté podezřívají z trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku,“ uvádí ČTK

Podle tiskové agentury kriminalisté nedávno požádali soud, aby kvůli trestnímu řízení kromě Svobody zprostil mlčenlivosti také nynější insolvenční správkyni Miloslavu Horskou, bývalého zvláštního správce Jiřího Kocvrlicha a Radka Dudáše z firmy D Advisory Partners, která radila insolvenčním správcům. Policisté prý chtějí získat podrobné informace o insolvenčním řízení s OP Prostějov a soud jejich žádosti minulý týden vyhověl.

Jaké obvinění padlo, to článek neuvádí. „Dva bývalé insolvenční správce zkrachovalého OP Svobodu a Kocvrlicha loni zažalovala Česká spořitelna, z pozice největšího věřitele OP po nich chce 209 milionů korun,“ píše ČTK.

Lodička pro batolata

Server iprostejov.cz dnes přináší informaci, že v Netušilově ulici v Prostějově funguje od začátku září Rodinné centrum Lodička. Zaměřuje se na děti v batolecím věku a těhotné ženy.

Stadion obložený auty

Prostějovský deník si zase všímá zaplněných parkovacích míst i okolních silnic a cest kolem zimního stadionu při „ačkových“ hokejových zápasech. Dosluhující radní Alena Rašková však úvahy o stavbě dalších parkovacích míst v okolí rozptýlila.

ANO možná ví, kdo počmáral nadávkami plakáty

Redakce týdeníku 5 plus 2 ve svém internetovém vydání staví dnes do popředí vlastní zpracování kauzy počmáraných předvolebních plakátů hnutí ANO v Prostějově. Zaměřuje se na rasistické nápisy na stojanech s tváří nejmladšího kandidáta Ondřeje Provazníka. Vulgarity se objevily i u další kandidátky ANO Marcely Župkové.

Podle 5 plus 2 má hnutí Andreje Babiše podezření na konkrétního člověka.

„Jde o osobu, která něco podobného dělala už u parlamentních voleb. Tehdy tento člověk šel po všech stranách napříč politickým spektrem a netajil se tím, že bude pokračovat. Nyní dokonce avizoval, že naše hnutí bude první na řadě. Jméno i adresu jsme sdělili policii,“ cituje týdeník oblastního předsedu ANO Zdeňka Šestořáda.

ANO podalo v obou případech trestní oznámení.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Další články v rubrice Co píšou prostějovské plátky

Vložit komentář