Anenská je zavřená. Rondel bude mít v květnu

Bře 26, 2015
812 přečtení

Na poslední úsek jižní spojky mají stavbaři deset týdnů

David Sekanina

SAM_0016

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Anenská ulice je neprůjezdná. Očekávaná uzavírka začala tento týden. Do kdy potrvá? „Nejdéle do konce května. Samozřejmě chceme, aby bylo hotovo dřív. Překvapení ze strany počasí neočekávám,“ říká Antonín Zajíček z odboru investic.

Rondel o průměru třicet dva metrů včetně cyklostezky a chodníku spojí Krasickou ulici s Anenskou. Zkratkou. Asi půlkilometrový úsek od starých garáží přes bývalé volejbalové hřiště kolem parkoviště u aquaparku a sběrného dvora konečně završí projekt takzvané jižní spojky.

Smyslem je odklon dopravy od města v jeho jihozápadní části, aby řidiči jedoucí od Brna do Boskovic nebo opačně nečmoudili a nezdržovali na vnitřním okruhu.

Na úsek ohraničený dvěma rondely, který se začal dělat loni v září a znovu rozjel po novém roce, dostala Skanska asi 18 milionů. Firma současně pracuje na cyklostezce podél mlýnského náhonu. Ta u bývalého umakartového sídla skautů vedle hvězdárny dvakrát překoná koryto přes nové můstky, překříží Jungmanovu ulici, aby souběžně se silnicí, zhruba deset metrů od ní, dospěla až k odbočce k aquaparku. A to právě v místech, kde momentálně vzniká okružní křižovatka.

Uzavírka v Anenské neomezuje příjezd ke sběrnému dvoru a z druhé strany se lze dostat až na parkoviště před pasáží Anděl.

 

Související články:

Půl je hotovo, Krasická je volná

V Krasické se rýsuje rondel i náhradní hřiště pro jednotu

„Jižní spojka“ dorazila ke zdi. Kde se provalí?

Léta slibovaný rondel bude do Vánoc

Vložit komentář