Albert se vplížil do Sparu

Led 29, 2015
1888 přečtení

Výměna řetězců v prodejně v Plumlovské ulici začala. Ahold má otevírat 11. března (foto)

David Sekanina

albert ve sparu

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Zatím koexistují spolu. Značka Interspar ještě jasně dominuje, ale logo Alberta už začíná být vidět. Sice jen na pojízdných košíčcích, ale lidé si ho už všimli. Do 11. března, kdy se podle interních zdrojů plánuje otevření marketu pod novým názvem, nápisy Spar z Plumlovské ulice zmizí. Odevšad. Jako by se po nich slehla zem.

V souvislosti s Albertem mají Prostějované různé zkušenosti, ale jednu mají stejnou, společnou. Když se nadnárodní holandské korporaci Ahold přestane dařit, dovede se také rychle vypařit.

Nechá po sobě prázdný plechový hangár, s nímž si nikdo neví a ukáže se, že ani vlastně nechce vědět rady, a po pár letech se jakoby nic objeví ve stejné části města znovu a z jiné obří kostky vystěhuje méně úspěšného konkurenta. (Albert opustil v roce 2009 budovu v Anglické ulici.) Nikdo nezaručí, že obchod někdy opět nedospěje k exekuci a nenechá po sobě další nevzhledný brownfield.

V Praze, Jihlavě, Litoměřicích obměna Spar – Albert právě proběhla, prodejny byly kvůli nim zavřené jen dva dny. Albert koupil Spar a otevřel letos svou prodejnu také v Brně, Znojmě nebo Hradci Králové.

Řetězec střídá řetězec. Nadšené hlasy jsem nikde neslyšel, spíše naopak. Někteří zákazníci se bojí horších a dražších služeb. Albert na Facebooku ujišťuje:

„My se snažíme z obou systémů propojit to nejlepší. V každém případě nabízíme toto – všechny stížnosti a připomínky založené na konkrétních faktech jsou u nás podrobeny zkoumání a šetření. Neváhejte tedy, pokud nějaké takové máte, využít této nabídky. Na každého máme čas.“

V prostějovském Sparu je k vyzvednutí dotazník pro případné zájemce o práci pro Alberta. Bude jen přibírat, nebo se chystá stávající zaměstnance propouštět?

Související články:

Bývalý supermarket vzkřísila Obchodní pasáž Anděl

 

Vložit komentář