Zloděj prohledal školu a odnesl počítače

Čvn 16, 2014
478 přečtení

Tři nové stolní počítače a tři nové notebooky zmizely ze základní školy v Prostějově, kam se někdo vloupal v pátek v noci

David Sekanina

vloupani

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějov – Tři ještě zabalené kompletní počítačové soupravy a tři nové notebooky odnesl někdo ze základní školy v Prostějově. Zloděj si vloupání nejspíš dobře naplánoval, protože věděl, kde drahou techniku najde. Rovněž se nenechal nachytat pohybovým čidlem a oko u stropu školní chodby nejdřív rozbil.

„Pak vylomil zámky do několika místností. Odmontoval v nich počítačové soupravy a připravil si je na podlahu společně se zesilovačem, videem, projektorem a notebooky. „Nakonec však z budovy odnesl jen několik počítačů, mezi nimi tři nové počítačové soupravy a tři nové notebooky. Škoda ještě nebyla vyčíslena, zástupci školy ji upřesní dodatečně,“ popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Překvapení

Vloupání se odehrálo v noci z pátku na sobotu, ještě v pondělí ráno o něm na odboru školství ale nevěděli.

„Vůbec nevím, že se něco takového stalo a kde. Zatím mi to nikdo neohlásil,“ neskrýval překvapení šéf odboru školství v Prostějově František Říha.

Všechny školy zřizované prostějovskou radnicí mají minimálně základní bezpečnostní zabezpečení. „Navíc jsme všem nabídli možnost napojení na pult centrální ochrany městské policie. Podobný případ za poslední roky nepamatuji,“ vyjádřil se Říha.

Vrahovice a Sídliště Svobody

V roce 2008 zmizela po vloupání počítačová sestava s laserovou tiskárnou, LCD monitorem a počítačovým scannerem za patnáct tisíc korun ze Základní školy Majakovského ve Vrahovické ulici.

O rok později se pak někdo vloupal do školy na Sídlišti Svobody, kde po něm zůstalo několik vypáčených dveří a zničený nápojový automat. Zloděj z něj chtěl dostat zásobník s drobnými, ale to se mu nepodařilo. Tak ze školy odnesl jen vodovodní trubku.

Kde se odehrálo páteční vloupání, policie odmítá říci. Městská policie o něm ještě před polednem nevěděla.

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

 

Vložit komentář