Zkusil znásilnit dvě ženy. Znáte ho?

Čvc 17, 2014
428 přečtení

Policie dnes zveřejnila identikit muže, které se před dvěma týdny sápal na patnáctiletou dívku a stíhal na „ukrajině“ osmatřicetiletou běžkyni

David Sekanina

identikit

Podoba hledaného. Foto: archiv PČR

Prostějov, Olomouc – Tak vypadá identikit mladíka, který se na konci června pokusil znásilnit dvě ženy v Olomouci. V jediný den.

Policisté hledají ty, kteří v portrétu poznají konkrétního muže, pachatele zločinu, jemuž se říká znásilnění ve stadiu pokusu.

„Je mu mezi pětadvaceti a třiceti lety. Má atletickou, asi sto osmdesát pět centimetrů vysokou postavu, dlouhé ruce a nohy, krátké, vyholené, tmavohnědé až černé vlasy, výrazné lícní kosti, snědou pleť, jedná se opálený bílý typ a výrazné, velké, tmavé oči,“ popsal hledaného policejní mluvčí Josef Bednařík.

Za čtyři hodiny znovu

Kriminalisté po něm pátrají od neděle 29. června, kdy krátce po patnácté hodině napadl patnáctiletou dívku na cyklostezce k nákupnímu centru Olomouc City. Pokusu o znásilnění se naštěstí ubránila a utekla. Za čtyři hodiny zaútočil mladík znovu. Tentokrát na asfaltové cestě mezi poli u vesnice Nedvězí, která vede souběžně s dálnicí.

„Osmatřicetiletá žena běžela po cestě a v protisměru potkala muže jedoucího na kole značky Ukrajina. Ve chvíli, kdy se míjeli, si natahoval přes obličej nějakou černou látku, pravděpodobně šátek. Následně uslyšela ránu, a když se ohlédla, uviděla stejného muže, jak se jí snaží doběhnout. Něco vykřikl a žena se před ním dala na útěk a volala o pomoc. Pachatel ji nedostihl,“ vylíčil Josef Bednařík s tím, že napadená si všimla, že kolo mělo červenooranžovou barvu a řídítka do tvaru písmene U.

Obnošené šortky, seprané tričko, kolo Ukrajina

„V prvním případě byl pachatel oblečen do hnědého trika s krátkým rukávem a tříčtvrtečních šedobílých kalhot maskáčového typu. Triko i kalhoty byly značně seprané a obnošené. Obutý byl do tmavých botasek,“ doplnil mluvčí policie. Ve druhém případě si žena vybavila jen to, že šortky byly vícebarevné a domnívá se, že zahlédla také černé sluneční brýle.

„V této chvíli žádáme zejména ženy, které se setkaly s podobným chováním neznámého muže a věc neoznámily, aby tak učinily dodatečně. Zároveň prosíme ty, kteří muže uvedeného popisu viděli nebo znají, aby neprodleně zavolali nebo přišli na policii. Mohou využít telefonní linky 158, 974 766 324 nebo e-mailovou adresu  ol.skpv.ook.podatelna@pcr.cz,“ vzkazují vyšetřovatelé případů.

„Přestože nedošlo k újmě na zdraví napadených žen, vyhodnotili jsme útoky jako závažné a intenzivně pracujeme na dopadení neznámého útočníka. V případě odsouzení mu za zločin znásilnění ve stadiu pokusu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do desíti let,“ uzavřela Marie Štrbáková z krajského ředitelství policie.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář