Zbabělí řidiči utekli od nehod

Kvě 20, 2014
451 přečtení

Srazili kolaře a chodce na přechodu. Oba ujeli

David Sekanina

Prostějov – První vrazil do cyklisty a druhý zranil chodce na přechodu. Ani jeden řidič ale neuznal za vhodné zastavit auto, aby se podíval, co způsobil.

Ilustrační foto: archiv PČR

Ilustrační foto: archiv PČR

„V pondělí došlo v Prostějově ke dvěma dopravním nehodám, od nichž šoféři ujeli. První se stala kolem půl šesté ráno ve Vrahovické ulici. Neznámé auto při odbočování na náměstí Padlých hrdinů a následně na vedlejší ulici Českobratrskou ulici zezadu narazilo do devětadvacetiletého cyklisty,“ popsala Irena Urbánková z krajského ředitelství policie.

Najdou je?

Muž na kole sice náraz ustál, ale za opravu bicyklu zaplatí několik stovek. „Cyklista se nezranil, ale po vozidle a jeho řidiči pátráme,“ shrnula Urbánková.

V pátrání je i šofér, který tři hodiny nato srazil mladíka na přechodu pro chodce na Petrském náměstí. „Tato kolize se odehrála o půl deváté ráno u kruhového objezdu, odkud zatím nezjištěný řidič vyjížděl na Wolkerovu ulici. Devatenáctiletému chodci, který přecházel přes přechod z pravé strany, podle všeho nedal přednost,“ konstatovala Irena Urbánková.

Sám došel k lékaři

Když se mladík zvedl ze silnice, auto, kterého ho srazilo, bylo už pryč. Odbelhal se tedy ke svému lékaři, který jej ošetřil a událost oznámil policii. Jak dlouho se bude ze zranění léčit, policie neuvádí.

 

Vložit komentář