Závod průzkumníků vyhráli vojáci z Prostějova

Srp 29, 2014
2000 přečtení

Z osmnácti týmů zvládla nejlépe náročnou soutěž v Libavé čtveřice mužů ze 102. průzkumného praporu

David Sekanina

soutez hlidek pruzkumniku

Foto: archiv 102. PZPR Prostějov

Prostějov – Průzkumníci z Prostějova byli nejlepší. Včera zvítězili ve čtyřdenní náročné soutěži průzkumných hlídek v lesích na Libavé. Čtyřčlenný tým z druhé roty 102. průzkumného praporu nechal za sebou reprezentanty armádních jednotek z celé republiky.

„První místo patří družstvu ve složení desátník Jiří Foltys, desátník David Neumann, desátník Vlastimil Brandstetter a četař Martin Cingroš,“ informovali už včera odpoledne pořadatelé závodu, který představuje jeden z testů připravenosti vojáků na bojové operace. Prostějovskému průzkumnému praporu pomáhalo s organizací občanské sdružení Červené barety.

Náročných devadesát kilometrů

Pětietapový závod začal v noci. „Vojáci překonali více než devadesát kilometrů obtížného terénu s převýšením od 380 do 620 metrů. Nesli výstroj a výzbroj o váze nejméně dvaceti kilogramů. Potýkali se s vodní plochou, měli za úkol přepad budovy, ošetření a odtažení zraněného vojáka pod nepřátelskou palbou, lezení se zaujetím palebného stanoviště a součástí soutěže byla i střelba z útočné pušky a pistole,“ popsal informační důstojník Petr Šiler s tím, že ji dokončilo jen deset z osmnácti týmů.

Teprve za Prostějováky se na šestém ročníku akce umístili výsadkáři z Chrudimi a na třetí příčce skončil opět tým 102. průzkumného praporu z Prostějova.

Vložit komentář