Zastupitelstvo je v přímém přenosu

Úno 16, 2015
1215 přečtení

Všichni přítomní (34) hlasovali pro on-line záznam z jednání

David Sekanina

zast2

Foto: repro MMPV

Prostějov – Radní a zastupitelé jsou na místech, právě se stali hrdiny historicky prvního oficiálního on-line přenosu z jednání městského sboru v Prostějově. Zabírat je bude kamera z „přízemního“ (viz obr.) úhlu. Zoom je aktivní, režie nabízí pohled na hlasovací tabuli, prostřihy do lavic, popisky pod hlavami řečníků.

Chcete-li přenos sledovat, přelaďte si sem.

Dobře viditelný odkaz na přímý přenos je nově na webových stránkách prostějovského magistrátu, konkrétně na home page vpravo nahoře.

Po rozkliknutí se ovšem objeví nejdříve upozornění. „Pokud kdokoliv zjistí nebo se domnívá, že zpracování jeho osobních údajů ve videozáznamu je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, má právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů podle zákona…“

zast4

Foto: repro MMPV

Bez tohoto dovětku by to v Prostějově nejspíš nešlo.

Ostatně zopakoval jej na začátku schůze, na níž přišlo 34 z 35 členů zastupitelstva, i primátor Miroslav Pišťák. Zastupitelstvo těsně před tím pořizování přímého přenosu jednohlasně schválilo.

 

Vložit komentář