Zajímavé lidi zabydlel Petr Sládek v panoramatickém pokojíčku

Zář 23, 2014
1198 přečtení

Prostějovských fotograf ukáže další sérii širokoúhlých snímků. Místo staveb fotil tentokrát osoby a osobnosti

David Sekanina

Foto: Petr Sládek

Foto: Petr Sládek

Prostějov – Známé místní osobnosti ve svém prostředí na panoramatických snímcích.

To je krátká charakteristika nové kolekce prostějovského fotografa Petra Sládka, který opět přišel s originálním tématem.

Po „burákovkách“ a zimních krajinkách – aktech se rozhodl navázat na panoramatické snímky stavebních dominant.

Obr, Wichterlová, Pacholík…

Tentokrát ale nechodil se stativem po městě, ale smluvil si schůzky se zajímavými lidmi. Šéfem knihovny Alešem Procházkou, restaurátorem kočárů Václavem Obrem, vdovou po vynálezci kontaktních čoček Lindou Wichterlovou, kolegy od fochu Bobem Pacholíkem, Karlem Novákem a dalšími.

Naposledy usedl před objektivem Petra Sládka primátor Miroslav Pišťák. Zachytil jej v okázalé nádheře obřadní síně radnice, kde mu dělají společnost jen portréty předchůdců – prostějovských starostů.

Panoramatickým fotkám architektury a posléze lidí se Petr Sládek věnuje systematicky už pár let. Začal v podstatě náhodou.

Po roce znovu U Hanáka

„Říkal jsem si, mám na to techniku, širokoúhlé fotky nikdo moc nedělá, a tak jsem do toho šel,“ prozradil loni touto dobou, když chystal výstavu v Galerii U Hanáka.

Teď ve Školní ulici připravuje další. Vernisáž má v pátek 10. října. Do té doby si lidé U Hanáka budou prohlížet archivní kousky od dvaceti prostějovských tvůrců – členů Svazu českých fotografů.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář