Záchodky u kina? Úspěch Zdravého města Prostějova

Čvc 25, 2014
1077 přečtení

Symbolické první spláchnutí si radnice odpustí

M. BraunerMilan Brauner

Začátkem srpna se mají otevřít nové prostějovské záchodky za zhruba tři miliony korun, zatím asi nejdražší stavba svého druhu v dějinách města. Prostý člověk by si řekl, že za takovou sumu by se postavil rodinný dům či domek včetně onoho WC s hygienickým zázemím a to rovnou v přízemí i v patře, ale ne tak v Prostějově.

Ostatně, čemu se divit, když nízká zídka kolem blízkého parku přišla také na nějaký ten milionek.

Tato nová architektonická perla v blízkosti památkově chráněných městských hradeb a secesní chlouby Národního domu se bezpochyby stane vyhledávaným místem mnoha obyvatel i návštěvníků města.

Svým krabiciózním pojetím ladně souzní se sousedním kinem Metro a neodbytnému nutkání spatřit ji zevnitř asi odolá málokdo.

Podle nepotvrzených informací měl prostějovský magistrát chystat slavnostní zahájení provozu tohoto dlouho očekávaného sociálního zařízení, nakonec ale od záměru ustoupil, i když je před volbami.

Stříhat pásku se v těchto místech jaksi nehodí, s nůžkami by si zde ještě mohl někdo nepěkně ublížit a na symbolické první spláchnutí se prý nenašel dobrovolník ani dobrovolnice. Navíc, nedá se v těchto prostorách ani uspořádat raut.

Každopádně mnoha lidem díky tomu odpadnou ony kritické chvíle až fyzická muka, kdy se zoufale hledajícímu orosí v anonymním davu čelo…

Z těchto nesporně pozitivních důvodů prý prostějovská radnice zařadí nové superzáchodky na seznam svých úspěšných akcí v rámci známého projektu Zdravé město Prostějov.

 

Související články: 

Záchodky za kinem čeká zatěžkávací test. Hody

Záchody za tři miliony připomínají unimobuňku

 

 

 

Vložit komentář