Z národního výboru mezi konšely?

Říj 23, 2014
816 přečtení

Spoluvládnout Prostějovu budou i dva místopředsedové Městského národního výboru z roku 1989, píše idnes.cz

David Sekanina

josef augustin

Josef Augustin. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Server idnes.cz zveřejnil včera večer text, který upozorňuje na to, že dva členové komunistické strany, kteří spoluvládli Prostějovu v roce 1989, se znovu dostanou k vládě nad městem.

„Když v listopadu 1989 zástupci Občanského fóra zahájili jednání s představiteli komunistické moci v Prostějově, narazili mimo jiné na místopředsedy Městského národního výboru Josefa Augustina a Václava Šmída. StB mezitím na náměstí před radnicí zatýkala lidi,“ jmenuje idnes.cz dosavadní zastupitele za KSČM.

Dva radní

Josef Augustin, který je v jednací síni znám jako neúnavný diskutér, má reálnou šanci stát se jedním z radních. Pokud koalice ČSSD, Pévéčko a KSČM skutečně vznikne, usedne v radě i jednička komunální kandidátky komunistů, pětašedesátiletý Jaroslav Šlambor.

Josef Augustin, jak připomíná idnes.cz, byl přitom v roce 2008 obžalován z toho, že v letech 2004 a 2005 zapomněl řádně podat daňové přiznání o dani z přidané hodnoty a v roce 2005 přiznání o dani z příjmu. Stálo ho to místo lídra prostějovské kandidátky KSČM do krajských voleb.

„Ač nakonec dluh zaplatil a přidal ještě i penále ve stejné výši, soud jej nedávno odsoudil ke stotisícové pokutě a pokud ji neuhradí, hrozí mu půlroční vězení,“ informoval v srpnu 2008 Prostějovský deník.

Otevřený konec?

Oficiálně koaliční spolupráci s Pévéčkem a komunisty prostějovská ČSSD ještě neoznámila. Předsedkyně místní organizace ANO, které skončilo ve volbách druhé, dnes ráno potvrdila informaci, že je stále připravená o koalici jednat.

Vložit komentář