Vozík s naloženými koly se utrhl od cyklobusu

Kvě 26, 2014
668 přečtení

Do víkendu ho opravíme nebo půjčíme jiný, ujišťuje prostějovský dopravce

David Sekanina

Prostějov – Cyklobus nemá za sebou ani měsíc provozu a už se potýká s vážnou závadou. V neděli se mu na cestě z Protivanova do Prostějova utrhlo tažné zařízení a přívěs déle než dvě hodiny čekal na odtažení v Plumlovské ulici naproti úřadu práce.

Pojedeme

„Právě zjišťujeme, zda půjde závadu odstranit do začátku víkendu, kdy má cyklobus znovu vyrazit. Čekáme na posudek specializované firmy. Pokud to nepůjde, uděláme všechno pro to, abychom sehnali a vypravili náhradní přívěsný vozík,“ nechal se dnes slyšet ředitel autobusové divize firmy FTL Jiří Hloch, která cyklobus placený městem provozuje. Naložená kola si podle něj cestující vytáhli hned po kolizi a odjeli na nich.

O prázdninách každý den

Cyklisté, kteří mají v plánu nechat si vyvést kola do Ptení, Bukové, Malého Hradiska nebo až do Protivanova, by tak i následující sobotu a neděli měli být obslouženi. Speciální autobus jezdí zatím dvakrát v sobotu a třikrát v neděli ze zastávky 10 nebo 11 na hlavním nádraží v Prostějově. O prázdninách pak bude jezdit také dvakrát ve všední dny.

„Kapacita přívěsného vozíku je dvacet jízdních kol. Cena za přepravu jednoho činí dvacet korun,“ připomněl Jiří Hloch. Cyklobus bude v permanenci do 14. září, pak si dá zase do jara pauzu.

Jízdní řád cyklobusu najdete zde… 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář