Voda v přehradě je čistá, vzkazují hygienici

Kvě 30, 2014
573 přečtení

K plumlovské přehradě se mohou po čtyřech letech vrátit rekreační plavci

David Sekanina

Přehrada, květen 2014. Foto: D. Sekanina

Přehrada, květen 2014. Foto: D. Sekanina

Plumlov – Voda v plumlovské přehradě je momentálně vhodná ke koupání. To je závěr, který vyplývá z výsledků posledních testů. Pokud se příští týden opravdu oteplí, možná na přehradě spatříme první plavce. Po dlouhých čtyřech letech, během nichž probíhala kompletní revitalizace.

Zatím jedničková kvalita

„Poslední odběry provedla krajská hygienická stanice v pondělí 26. května. Všechny parametry byly v pořádku a hygienici udělili vodě v plumlovské přehradě nejlepší, tedy první stupeň hodnocení,“ vzkazuje lidem mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Konkrétně to podle ní znamená, že se voda v plumlovské nádrži je nezávadná a při koupání v ní existuje jen nízké riziko pravděpodobnosti vzniku zdravotních problémů.

Teplota vody? 17 °C

„Průhlednost vody je v současné době sto šedesát centimetrů a jej teplota se pohybuje kolem sedmnácti stupňů Celsia. Do úplného napuštění plumlovské přehrady chybí přibližně metr,“ doplnila Tomíčková.

Pokud jde o sousední Podhradský rybník, tak ten se právě napouští po rekonstrukci prosakující hráze. „Rychlost přítoku vody závisí zejména na průtocích v Hloučele,“ konstatovala mluvčí s tím, že během června se do Podhradského rybníka vrátí ryby.

 

Související články:

V přehradě chybí už jen metr vody

Do Podhradského rybníka se vrací voda

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář