Viděli jste, jak cyklistku u pošty smetlo auto?

Čvn 20, 2014
479 přečtení

Pokud ano, zavolejte na dopravní inspektorát. Jinak řidič, který ujel, zůstane vysmátý

David Sekanina

posta prechod

Ilustrační foto: D. Sekanina

Prostějov – Kdo včera zabrousil do Černého koutku, mohl si přečíst zprávu o tom, že ve středu srazilo auto třiapadesátiletou ženu na kole u hlavní pošty v Prostějově. Řidič na nic nečekal a ujel.

Protože to, co udělal, je nejen zbabělé, ale i trestné, pátrají po něm policisté. Nemají se ovšem čeho chytit, protože jak auto vypadalo, to si sražená žena nepamatuje. Doufají tedy, že se jim přihlásí svědci.

Deset minut před sedmou večer

Událost se odehrála 18. června v 18:50 hodin. „Cyklistka jela Palackého ulicí po cyklostezce ve směru od Plumlovské. Neznámý řidič ji srazil, když rychlou jízdou objel roh prodejny elektro od Žižkova náměstí a najel v protisměru na cyklostezku. Ani nezastavil, aby zjistil, zda se ženě něco nestalo,“ popsala mluvčí policie Irena Urbánková s tím, že cyklistka se při pádu opravdu zranila, naštěstí jen lehce.

„Žádáme občany, kteří byli svědky dopravní nehody, o pomoc. Jakékoliv informace vedoucí k objasnění a zjištění řidiče i vozidla, mohou sdělit na prostějovském dopravním inspektorátu. Buď osobně, nebo telefonicky na čísle 974 781 580, případně mohou kdykoli zavolat na bezplatnou linku 158,“ doplnila Urbánková.

Každý den cyklista na zemi

Nehody cyklistů jsou teď na denním pořádku. Včera se odehrála další o půl osmé ráno v Němčicích nad Hanou. Pětapadesátiletá šoférka volkswagenu tu srazila jednasedmdesátiletou paní na kole, když odbočovala na křižovatce do Výšovic. Řekla, že ji oslnilo slunce a cyklistku neviděla. Starší žena odnesla srážku lehčím zraněním.

Související články:

Nečekaný manévr poslal k zemi kolo i motorku

Šedesátnice na kole nezvládla pohyblivou překážku

Tři muži spadli z kola, jednoho odvezli s těžkým zraněním

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář