Vánoční strom rozsvítí vedle staveniště

Lis 10, 2014
913 přečtení

Pro andělskou show před radnicí bude volná silnice, ujišťuje klub Duha

David Sekanina

oprava TGM listopad (6)

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Staveniště před radnicí je stále větší. Drátěná ohrada stojí už těsně u východní části silnice náměstí T. G. Masaryka.

Za tři týdny budou na kuželně postávat stovky lidí, aby viděly rozsvícení vánočního stromu. Bude pro ně a andělskou show Divadla Kvelb dost místa? Pořadatelé z Duhy tvrdí, že ano.

„Podle informací, které máme, bude silnice volná. Andělé by měli projet kolem celého náměstí nebo se otočit u občerstvení Dési a vjet na pódium, které bude na stejném místě jako každý rok,“ popsala Martina Drmolová z městské organizace Duha.

Rizika spojená s blízkostí staveniště pomůže podle ní snížit přítomnost nejméně šesti strážníků. „Výkopy by dál jít neměly. Jsme připraveni zareagovat na aktuální situaci a obratem ji řešit,“ podotkla Drmolová.

Andělské rozsvícení vánočního stromu je na programu v pátek 28. listopadu. Pět minut před pátou večerní se rozezní slavnostní fanfáry z balkonu radnice v podání muzikantů ze Základní školy Vladimíra Ambrose a úderem páté začne špektákl českobudějovického Kvelbu, který je v Prostějově dobře známý. Jezdí sem nejen na advent, ale i Wolkrův Prostějov.

„Andělé na chůdách s velkými křídly zvěstují nové směrnice od svého šéfa – Boha. Například, že mají být lidé na sebe hodní,“ vysvětlují na svých webových stránkách členové Divadla Kvelb.

 

Vložit komentář