V nočním lese šel Salt najisto

Kvě 21, 2015
2278 přečtení

Pes vyčenichal pytel s lupem a kus vedle ve křoví zloděje

David Sekanina

Stražisko – Salt. Tak se jmenuje čistokrevný německý ovčák, který dokázal vyčenichat zloděje i s jeho lupem. Kradl včera v noci se svým kumpánem v chatách v okolí Stražiska.

„Ve středu krátce před půlnocí přijali policisté z obvodního oddělení v Konici oznámení od všímavých občanů, kterým neunikl podezřelý pohyb dvou osob v okolí chat. Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka a policejní psovod,“ popisuje mluvčí krajského policejního ředitelství Irena Urbánková.

Policisté zjistili, že se někdo právě vloupal do tří chat. Policejní pes zachytil stopu a vydal se po ní. Po několika desítkách metrů našel místo, kde se byl odchozený batoh a pytel plný věcí. Šlo o kořist za zhruba čtyři tisíce korun. Pak čenichal dál a o kus dál objevil také zloděje. Schovával se ve křoví.

„Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Prostějovska, který se ke vloupání do chat přiznal,“ informovala Irena Urbánková.

Při vyšetřování netajil, že mu pomáhal o tři roky mladší kumpán, který však stačil zmizet. Posléze se přiznal také ke vloupání do další chaty z první poloviny května.

„Policisté navíc zjistili, že muž byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost již v nedávné minulosti odsouzen a potrestán. Za krádež a porušování domovní svobody mu nyní hrozí až tři roky vězení,“ doplnila mluvčí s tím, že ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *