V Krasické se rýsuje rondel i náhradní hřiště pro jednotu

Lis 25, 2014
1345 přečtení

Na dostavbu okružní křižovatky má Skanska pětadvacet dní (fotogalerie)

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Za tři a půl týdne by mělo být hotové napojení jižní spojky na Anenskou ulici. Staveniště se hemží dělníky, pracuje se nejen na rondelu u svaté Anny V polích, na silnici s cyklostezkou přes staré hřiště, ale i na ploše, kterou za kurt dostali sportovci náhradou.

Stavbě okružní křižovatky v Krasické předcházela dlouholetá vyjednávání radnice s Dělnickou tělovýchovnou jednotou a Tělovýchovnou jednotou.

Florbalové hřiště

„Na pozemku, který jsme vyměnili za hřiště, přes nějž povede cesta, postavíme náhradní hřiště. Areály obou jednot oddělí nový plot,“ zmínil se již dříve radní Zdeněk Fišer.

Plocha pro nové hřiště se připravuje za hracími plochami na plážový volejbal a východní částí aquaparku. „Mělo by se jednat o nekryté hřiště na florbal,“ doplnil Aleš Matyášek z Tělovýchovné jednoty Prostějov.

Co bude se stromy?

Otazník visí nad osudem mladých stromů lemujících východní stranu parkoviště u koupaliště. Rozestavěná silnice zatím končí u zídky vedle kuželny. Dál má vést mezi sběrným dvorem a právě parkovištěm, v místech kde stromy rostou.

Do pátku 19. prosince má být hotový rondel, cyklostezka, chodníky i zpevněné plochy v okolí domů v Krasické ulici. Pracuje na tom Skanska, na zakázku má 17,5 milionů.

situace

Repro: google maps

Související články:

„Jižní spojka“ dorazila ke zdi. Kde se provalí?

Léta slibovaný rondel bude do Vánoc

Vložit komentář