Úzkou ulici zašpuntují čekající auta

Lis 27, 2014
638 přečtení

Na parkovišti u hradeb budou od příštího týdne závory

David Sekanina

skolni

Foto: D. Sekanina

Prostějov – „Změna parkovacího systému zahrnuje jeho modernizaci a celý proces jde ruku v ruce s celkovým zlepšením parkovacích služeb pro občany.“

Touto větou uvozuje magistrát informaci, v níž vzkazuje lidem, že na parkoviště ve Školní ulici u městských hradeb instaluje závory. Současné parkovací automaty odtud odveze.

Před závorami se začnou řadit auta už od příštího týdne, konkrétně od pondělí 1. prosince. V úzké ulici si tak řidiči budou překážet ještě víc než dřív.

„Hlavním cílem je zajistit efektivnější využívání parkoviště nejblíže centru města,“ tvrdí magistrát ústy své mluvčí Jany Gáborové.

Jako v metropoli…

Vysvětluje, jak budou závory fungovat:

„Po příjezdu k parkovacímu terminálu si zákazník vytiskne lístek, po jehož odebrání se mu otevře závora. Ta se po průjezdu automaticky zavře. Platba za parkovné se pak provádí vždy před odjezdem v pokladně, kde se po vložení lístku zobrazí částka k úhradě. Po zaplacení uvedené částky pokladna lístek vrátí společně s případným přeplatkem. Na vyžádání je možné získat i daňový doklad. Zákazník má poté deset minut na opuštění parkoviště. Po příjezdu k výjezdovému terminálu zákazník vsune zaplacený parkovací lístek do terminálu a následně se mu otevře závora. V případě obsazeného parkoviště systém zákazníkovi umožní bezplatné opuštění parkoviště do pěti minut od vjezdu.“

Víkend bez placení

Cena parkovného zůstane stejná jako dosud, to znamená deset korun za hodinu.

„Hradí se vždy první celá hodina a po jejím uplynutí pak skutečný čas parkování. V praxi to znamená, že například při zaparkování na hodinu a půl zaplatí řidič patnáct korun,“ popisuje mluvčí s tím, že době bezplatného parkování o víkendu se poplatek neúčtuje.

Podle informací magistrátu bude parkoviště vybaveno takzvaným vzdáleným dohledovým systémem. Naštvaným řidičům, kteří nebudou moci vyjet ven, musí stačit non-stop telefonní číslo 737 242 166.

 

Vložit komentář