UFO hvězdice přitahuje davy

Čvc 4, 2014
909 přečtení

V novinách začínají vládnout letní témata. Nejzajímavější je přespolní „senzace“ s kruhy v obilí u Boskovic (odkaz na video)

David Sekanina

ppfotonovy

Prostějov, Boskovice – Okurková sezona začala a v prostějovských médiích je to znát. Pokud bych měl dnes něco doporučit ke čtení, tak by to byl článek o obrazci v poli pšenice, který se v pondělí objevil poblíž Boskovic. Prostějovský deník zprávu převzal od Blanenského deníku a upravil.

Píše se v ní o kruhovitém obrazci se čtyřcípou hvězdicí, uvnitř kterého je znázornění připomínající jakési schéma planetárního či hvězdného systému ze sci-fi filmové klasiky.

Turistický cíl

Obraz v obilí zabírá šest tisíc metrů čtverečních, což vůbec netěší majitele pole. Škodu má dvacet tisíc a výtvor, který vznikl v posledních červnových dnech, tak zajímá policii. Takzvaný agrosymbol u Boskovic je ovšem velkým lákadlem pro lidi z okolí a zvědavce z celé republiky. Přijíždějí si ho prohlédnout, vyfotit, natočit, ale také změřit jeho „energii“ virgulemi nebo siderickými kyvadly.

Brněnský deník cituje jednadvacetiletou Anetu z blízkého Borotína, která nevěří, že obrazec vytvořila lidská ruka. „Myslím si, že to bylo něco nadpřirozeného,“ říká a není určitě sama, kdo si to myslí. Podobné úkazy totiž lidi obvykle rozdělí na dva tábory.

video

Repro: btv.boskovice.cz

Co obraz znamená, nikdo nenapsal

Vzrušenou diskusi vyvolal výjev na poli také v roce 2008 na Prostějovsku. Pozemského autora kruhů u plumlovské přehrady poblíž Plumlova tehdy ovšem usvědčila díra po tyčce, od níž „UFO geodeti“ kreslili soustředné kružnice.

Na škodu všech příspěvků o agrosymbolu v Boskovicích je to, že si žádná redakce nedala práci s tím, aby zjistila, co by tak obrazec mohl znamenat. Zdá se, že je za ním snaha o nějakou symbolickou výpověď.

Obraz, který vznikl těsně před Světovým dnem UFO, vyvolal rozruch také na sociální síti. Jak píše Aktuálně.cz, v jednu chvíli to vypadalo, že se jeho autoři našli. Firma z Boskovic vyvolala na Facebooku dojem, že jde o její nové logo, ale nakonec vyšlo najevo, že to byl jen marketinkově motivovaný vtip.

Billa končí

Další zpráva, která stojí v dnešních novinách za pozornost, je daleko prozaičtější. Prostějovské novinky připomínají, že supermarket Billa ve Wolkerově ulici končí. Prodejna definitivně zavře v sobotu 12. července. Prodavačky neví, kam se vrtnou.

Video s kruhy v obilí u Boskovic najdete zde

Další články v rubrice Nejčerstvější

Další články v rubrice Co píšou prostějovské plátky

 

 

Vložit komentář