Turisté přemalují v celém kraji značky

Čvn 2, 2014
1057 přečtení

Obnova značení lesních a polních cest nebude stát ani půl milionu. Na Prostějovsku se týká více než stovky kilometrů

David Sekanina

turistické značky

Ilustrační foto: D. Sekanina

Prostějovsko, Olomoucký kraj – Ani ne půl milionu bude stačit klubu turistů na to, aby letos dali do pořádku 1220 kilometrů pěších tras v celém Olomouckém kraji. Ve srovnání se silničáři jsou více než skromní. Za dotaci od kraje přetřou čerstvou barvou značky.

„Za čtyři sta tisíc korun provede Klub českých turistů kompletní obnovu třetiny všech vyznačených pěších a lyžařských turistických tras v Olomouckém kraji,“ shrnula Kamila Navrátilová z hejtmanství. Radní už dotaci schválili, následovat je budou krajští zastupitelé.

108 kilometrů v celém okrese

Na Prostějovsku upraví značkaři 108 kilometrů turistických tras, na Olomoucku 154, na Přerovsku 120, na Šumpersku a Jesenicku 838 kilometrů. S barvou vyrazí Litovelským Pomoravím nebo po trase mezi Bílou Lhotou, Bouzovem a Kladkami.

Kraj se chce také postarat o revizi tří čtvrtin všech značení cyklotras na silnicích. „Na základě výsledků pak naplánujeme údržbu tohoto značení v následujících letech. Zajistíme také obnovu map, rozcestníků a směrových tabulek,“ ujistila mluvčí krajského úřadu Kamila Navrátilová.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář