Třináctiletý kluk se ztratil v lese, hledaly ho desítky lidí i policejní vrtulník

Čvc 22, 2014
639 přečtení

Velkou pátrací akci zažily včera Kladky a okolí. Kluka ztraceného na turistickém výletě našli až za soumraku

David Sekanina

mapa kaderin

Repro: mapy.cz

Kladky – Třináctiletý kluk se včera ztratil v lesích na Kladecku. Turistické výpravě zmizel z očí v podvečer. Policie se pustila do pátrací akce a ta byla naštěstí úspěšná.

„Včera krátce před sedmou hodinou večer jsme přijali oznámení, že je pohřešován nezletilý, třináctiletý chlapec. Ztratil se na turistickém výletě v katastru obcí Kladky-Dětkovice –Ludmírov, kde byl se skupinkou dalších dětí v doprovodu dvou dospělých osob,“ popsala mluvčí policie Irena Urbánková.

Jak uvedla, okamžitě se rozjela intenzivní pátrací akce, do níž se zapojil i policejní vrtulník, dobrovolníci a hasiči několika obcí. Avízo rovněž dostali starostové okolních vesnic.

„Byla prověřena všechna místa, kde by se pohřešovaný chlapec mohl nacházet. Pátrací akce skončila před půl devátou večer úspěchem. Hocha, prokřehlého, ale živého a zdravého, nalezli místní občané a dobrovolní hasiči v obci Kadeřín,“ informovala Urbánková.

Kadeřín leží od Kladek asi pět kilometrů na severovýchod. Je obklopen lesy.

„Podle informací, které mám, šlo o výpravu z letního tábora, která mířila do jeskyně Průchodnice u sousedního Ludmírova. Chlapec se od ní oddělil asi v Dětkovicích,“ naznačil starosta Kladek Josef Hofman.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář