Tři muži spadli z kola, jednoho odvezli s těžkým zraněním

Čvn 16, 2014
727 přečtení

Dva byli opilí, třetí cyklista jel moc rychle

David Sekanina

kolo

Ilustrační foto: archiv

Prostějov – Cyklista, který vjel před kola škodovky, měl v sobě skoro čtyři promile. Nic moc se mu nestalo. Hůř dopadl mladík na kole, který v noci sjížděl rychle kopec a narazil do stromu. Leží v nemocnici s těžkým zraněním.

Víkend byl pro cyklisty vyloženě smolný. Začalo to už v pátek po čtvrté odpoledne před hlavním nádražím v Prostějově.

„Pětatřicetiletý cyklista ve Svatoplukově ulici znenadání odbočil vlevo před Škodou Octavia, kterou řídil šestatřicetiletý řidič. Nastal střet, po němž cyklista upadl na silnici. Musel být ošetřen, podle lékařské zprávy si přivodil lehké zranění,“ informovala za policii Irena Urbánková s tím, že viníkem nehody byl podle všeho opilý muž na kole. Tester mu naměřil 3,67 promile alkoholu v dechu.

Těžkou újmou na zdraví skončila bouračka pro mladého cyklistu, který v pátek kolem půlnoci vrazil do stromu u Vícova.

„Třiadvacetiletý mladík při jízdě z prudkého kopce nezvládl řízení, vyjel mimo silnici, narazil do stromu a spadl zpátky na komunikaci. S těžkým zraněním byl převezen do nemocnice,“ popsala Urbánková.

V sobotu pak havaroval opojený cyklista na Vápenici v Prostějově. Osmapadesátiletého muže nikdo neshodil, sám upadl kolem sedmé večer na silnici. Než si pro něj přijela sanitka, policisté mu naměřili 2,90 promile.

 

Vložit komentář