Strany už topí pod volebním kotlíkem

Čvc 14, 2014
988 přečtení

Busta Petry Kvitové, mrkvička „Zadarmo!“ na volební udici a ne jeden, ale dva rondely na jižní spojce

David Sekanina

kvitova autogramiada

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Během odpoledne můžeme očekávat první nadšené reference místních novinářů o autogramiádě Petry Kvitové a Lucie Šafářové v Prostějově.

„Podepisovaly se na plácku před krytým dvorcem. Vzala jsem autogramy i pro vnoučata.“ Dana Ruthová vyrazila na akci TK Plus na kole. Když jela po Kostelecké, svítily prý v celé ulici lampy.

„A to bylo kolem jedenácté,“ pozastavila se nad jevem, ne zcela výjimečným. Na kurtech se pak spolu s několika desítkami Prostějovanů dozvěděla, že dvojnásobná vítězka Wimbledonu bude mít v tenisovém areálu bustu.

Křižovatka v Čechůvkách

Od pondělního rána si lidé kupují čerstvý Prostějovský večerník. Ten na titulní straně přináší rozhovor s bezdomovcem, údajně „exkluzivní výpověď“, který se vyjadřuje k motivům nedávné vraždy na Žizkově náměstí.

Kdo obrátí noviny na stranu, kde rozhovor pokračuje, dozví se z ní také pozoruhodnou informaci, že bezpečnostní audit křižovatky v Čechůvkách „má být dokončen do 30. června tohoto roku“. Zpráva o postesku radních, že tu nemohou udělat zpomalovací pruhy, je neaktuální dvojnásobně.

Foto: D. Sekanina

Foto: D. Sekanina

Jaká opatření plánuje kraj v Čechůvkách, si mohli čtenáři Prostějovských plátků přečíst už v pátek 11. července (Křižovatka smrti: rondel bude teprve po dalším průšvihu). Zmíněný audit je totiž už hotový (v termínu) a navrhuje zdvojenou čáru uprostřed silnice nebo příčné pruhy s protiskluzovým povrchem.

Strany se trumfují, co bude zadarmo

Na stejné novinové straně se usmívá krajský radní z Prostějova Alois Mačák a rozebírá jistě milou, ovšem předvolební myšlenku, že by ve městě mohla být MHD zadarmo. Přišli s ní lidé ze sociální demokracie.

Pozornému prostějovskému čtenáři přitom neuniklo, že politici z tábora „koaličního soupeře“ ODS se nedávno nechali slyšet, že by rádi zrušili poplatky za komunální odpad. Obě strany se samozřejmě dušují, že nejde o žádný populismus.

Skrytá předvolební agitka

Za zmínku přitom stojí místo, kde byl slib bezplatného smetí nadhozen ve Večerníku naposledy. Stalo se tak v rubrice Sokolím okem, která na první pohled působí jako rubrika komentářů politologa Petra Sokola. Minulý týden zde tento muž horlivě podporoval tuto ideu a zdůrazňoval, že zajímavý nápad pochází z dílny Tomáše Blumensteina. Tedy prostějovského lídra do komunálních voleb za ODS.

Ví čtenář Večerníku, že „nezávislý glosátor“ Petr Sokol je nejen graduovaným politologem, ale současně i předsedou oblastního sdružení Občanské demokratické strany?

Když chybí informace…

Přestože tomu ze znění článku nic konkrétního nenasvědčuje, podtitulek jednoho příspěvku v novém Prostějovském večerníku odvážně spekuluje, že by se do plánované haly u pozemků bývalého OP Prostějov mohly přestěhovat takzvané vyškovské trhy. Staví ovšem výhradně jen na povšechném tvrzení, že trhy v sousedním okresním městě stagnují.

Zkratka přes jižní spojku bude mít na trase šest rondelů

rondel

Foto: D. Sekanina

Zajímavý fakt připomíná nedělní facebookový status Prostějov Times, když odkazuje na žádost radnice o stavební povolení na „Vnější okruh Anglická – Brněnská“. Projekt totiž znamená výstavbu ne jednoho, ale dvou nových rondelů v Prostějově.

„Objekt sestává z malé okružní křižovatky o průměru 30 metrů, malé okružní křižovatky o průměru 24 metrů a větvemi A až G. Celková délka úprav činí cca 415 metrů,“ píše se v žádosti magistrátu.

Jestli dobře počítám, tak řidič, který si přes jižní spojku zkrátí v budoucnu cestu z Plumlovské na Brněnskou, absolvuje celkem šest okružních křižovatek.

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář