Srážka vlaku a auta měla tragický konec (odkaz na video)

Čvc 3, 2014
911 přečtení

Na trati z Přerova do Nezamyslic zastavila provoz smrtelná nehoda

David Sekanina

Chropyně – Mimo provoz je železniční trať z Přerova do Nezamyslic. Na přejezdu mezi Věžkami a Chropyní přišel o život řidič, do jehož auta narazil vlak. Smrt na kolejích nalezl pětapadesátiletý muž za volantem renaultu. Vlak měl v tu chvíli zřejmě plnou rychlost, protože strojvedoucí dokázal zastavit až 478 metrů za místem nárazu. Celou dobu přitom před sebou tlačil vrak auta i řidičem.

„Střet se odehrál v devět hodin patnáct minut. Provoz na trati je zastaven,“ informoval dnes krátce po desáté hodině mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že železniční přejezd je opatřen světelnou výstražnou signalizací.

„V úseku z Chropyně do Přerova jsme zavedli náhradní autobusovou dopravu,“ vzkazuje mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Provoz na kolejích měl být obnoven po jedenácté hodině, ale nehodu stále vyšetřuje policie. Čas zprovoznění trati předpokládají České dráhy ve 14 hodin. (Aktuální stav si můžete ověřit zde.)

Nehoda na přejezdu, který křižuje silnici od obce Vlkoš na Troubky u Přerova, má za následek také škodu ve výši čtyři sta tisíc. Tři sta padesát tisíc činí na lokomotivě.

Video ze zásahu hasičů na místě tragické nehody najdete zde

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář