Sprejer řádil v Prostějově přes rok, na svědomí má škodu za 85 tisíc

Úno 19, 2015
963 přečtení

Než ho chytili, stačil počmárat 29 domů

David Sekanina

Prostějov – Rodinné domy, paneláky, obchody, školy zastávky a k tomu sídlo římskokatolické farnosti počmáral svými nápisy dvacetiletý sprejer z Prostějova. Na svědomí má devětadvacet druhořadých graffiti, přesněji řečeno tagů – nápisů menších i obludně velkých. Radost nad tím, že se jej podařilo chytit, má i primátor Miroslav Pišťák. U soudu ale mladíkovi nehrozí víc než rok a je pravděpodobné, že vyvázně s podmínkou.

„Celková škoda byla předběžně vyčíslena na osmdesát pět tisíc korun. Stíhaný prosperoval budovy a objekty v ulici Brněnské, Mojmírově, Dolní, Erbenově, Olomoucké, Emila Králíka, Plumlovské, Šárka, Újezd, Kollárova, Palečkova, Kostelecká, Blahoslavova, Hliníky, Dykova, Rumunská, Drozdovice, Anenska, Studentská, Lidická, Sádky a stopu po sobě zanechal i v Kolářových sadech. Ke svému jednání se doznal,“ konstatovala mluvčí policie Irena Urbánková.

Mladík nerušeně řádil v Prostějově od listopadu 2013. Před pár dny ho dokázali najít prostějovští kriminalisté.

„Kdyby to bylo na mě, dostal by takový boreček tvrdší trest, než jaký pravděpodobně dostane,“ prohodil v pondělí na zastupitelstvu primátor Pišťák.

Vložit komentář