Soud s exšéfem OP Prostějov právě pokračuje

Úno 3, 2015
1449 přečtení

Krajský soud v Brně opět projednává kauzu Františka Tuhého, který je obžalován ze zpronevěry 26 milionů

David Sekanina

OP Prostejov (1)

Foto: D. Sekanina

Brno, Prostějov – V Brně dnes pokračuje soud s někdejším generálním ředitelem OP Prostějov Františkem Tuhým. Připomněl to ráno Český rozhlas Brno.

Tuhý je obžalován ze zpronevěry s tím, že se obohatil na účet podniku, když si za čtyři roky, v letech 2004 až 2008, sám nechal vyplatit prémie v sumě přesahující 26,3 milionu korun.

Soud současně řeší i širší okolnosti. A to možné obohacení dalších manažerů včetně jednoho z insolvenčních správců, kteří ve firmě vládli po jejím krachu v roce 2010.

František Tuhý vinu odmítá, u soudu už řekl, že kdyby mu šlo o peníze, prodal by akcie, které měly v té době údajně hodnotu jedné miliardy.

Bývalý šéf OP dnes pobírá čtyřicetitisícový důchod. Český rozhlas zmínil, že jeden z obžalovaných manažerů, jeho bývalých kolegů, svou nepřítomnost při posledním, prosincovém jednání soudu omluvil tak, že mu do Brna kvůli ledovce nejel vlak.

frantisek tuhy

OP Prostějov má více než pět stovek věřitelů, celková částka, kterou jim zůstal dlužen, je kolem dvou miliard. Výrobní haly kdysi slavné oděvní továrny srovnal loni v červnu se zemí majitel, který je krátce před tím koupil.

Související články:

Česko proti chudobě: Reportáž bangladéšské televize z bourání OP Prostějov je mystifikace

Město možná koupí pozemky po OP Prostějov

Demolice OP Prostějov: správní řízení bude

OP Prostějov už není. Ostatky šly v 7.00 k zemi

OP Prostějov: začalo trestní stíhání pěti velkých šéfů

Vložit komentář