Smyk při předjíždění vystřelil auta z dálnice. Každé na jinou stranu

Kvě 22, 2015
913 přečtení

Spěchající řidič skončil v korytě potoka a oběť nehody přerazila autem dva stromy

David Sekanina

Foto: archiv PČR

Prostějov – Dálnici za Prostějovem se ve čtvrtek o půl sedmé večer odehrála nehoda, po níž ze dvou aut zůstaly hromady šrotu a v lesíku paseka.

„Na rychlostní komunikaci R46 ve směru z Prostějova na Vyškov dostal šestatřicetiletý řidič vozidla Seat Cordoba v táhlé levotočivé zatáčce smyk. Předjížděl zrovna Volkswagen Passat, do kterého narazil,“ popsala základní okolnosti ošklivé havárie mluvčí policie Irena Urbánková.

Obě auta vyletěla z dálnice. První vpravo, druhé vlevo. Sedmapadesátiletý řidič v Passatu sjel do strmého příkopu, kde přerazil dva vzrostlé stromy a zastavil až v zalesněném porostu. Viník bouračky zapadl do příkrého příkopu vlevo a tam zůstal v korytě potoka. Oba řidiči byli při nehodě zraněni.

Mladší šofér skončil v prostějovské nemocnici a staršího přenesl vrtulník do Fakultní nemocnice v Olomouci. Podle prvních lékařských zpráv jsou ale zranění oba mužů naštěstí jen lehká. Ani jeden z nich nepil.

„Hmotná škoda na vozidlech byla vyčíslena na sto čtyřicet tisíc korun. Provoz na dálnici byl po dobu vyšetřování nehody uzavřen. Policisté odkláněli dopravu přes okolní vesnice,“ doplnila Irena Urbánková.

Vložit komentář