Šeptanda nelhala, šéfem muzea je památkář Daniel Zádrapa

Čvn 20, 2014
1660 přečtení

U převzaté zprávy není přiznán zdroj. Na novinářskou etiku se v Prostějově moc nehraje

David Sekanina

muzeum

Muzeum. Foto: D. Sekanina

ProstějovZvěst, která se v posledních dnech šířila Prostějovem, nelhala (viz Povede muzeum současný městský památkář?). Novým ředitelem prostějovského muzea se skutečně stal dosavadní šéf oddělení památkové péče na stavebním úřadě Daniel Zádrapa.

Potvrdil to včera Prostějovskému deníku (14.47 hodin) Jindřich Garčic z krajského odboru kultury. Kraj totiž jako zřizovatel muzea nástupce Miroslava Chytila vybíral. Ten v březnu odstoupil ze zdravotních důvodů. Ve výběrové komisi byli přitom také ředitelé krajských muzejních institucí. Druhým regionálním médiem, které zprávu o vítězství Daniela Zádrapy v konkurzu přineslo, byly Prostějovské novinky. (Stalo se tak dnes v 08.17 hodin.)

Odkaz na zdroj opět chybí

Vzhledem k tomu, že krajský úřad v této věci tiskovou zprávu nevydal a Muzeum a galerie v Prostějově má na svých webových stránkách stále ještě informaci, že vedením instituce je pověřena Kamila Husaříková, lze předpokládat, že redakce Novinek převzala zprávu od Prostějovského deníku.

A ten byl tak opět ošizen na svých autorských právech, protože Novinky jej jako zdroj neuvádějí. Stejně jako včera Týdeník Prostějovska (viz OP Prostějov se sesune zemi za deset dní).

S podobnou praxí, která je v rozporu s etickým novinářským kodexem (platí zásada odkazovat na zdroje, z nichž bylo čerpáno), se v prostějovském mediálním prostředí můžeme setkat téměř každý den.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář