S opozicí se bavit nebudeme, hlasovala koalice

Čvn 11, 2015
1713 přečtení

Mimořádné zastupitelstvo vůbec nezačalo, neprošel ani program

David Sekanina

Výstřižek

Repro: MMPV

Prostějov – Smlouva s Mathellanem, okolnosti kolem Národního olympijského centra nebo přístup k jezdeckým kasárnám? O žádném z těchto ožehavých témat se vláda Prostějova nehodlá s opozicí bavit. Dokázala to na dnešním mimořádném zasedání zastupitelstva, které skončilo dřív, než začalo.

„Mezi 27 přítomnými zastupiteli se totiž nenašlo potřebných 18 hlasů, nutných ke schválení programu jednání,“ zareagoval jako první na událost, kterou označuje jako frašku, Týdeník Prostějovska. „V tuto chvíli mi nezbývá, než zasedání ukončit. Bez schváleného programu není o čem jednat,“ cituje Týdeník slova primátora Miroslava Pišťáka, která pronesl deset minut po začátku zasedání.

Opozice si vzala time out, ale její následný návrh na hlasování o upraveném programu, který by obsahoval dotazy a připomínky, neprošel.

Po necelé půlhodině bylo po diskusi. „Je to totální výsměch zastupitelské demokracii,“ míní lidé ze Změny pro Prostějov, kteří patřili k iniciátorům schůze.

Primátor Pišťák musel mimořádné zasedání svolat, protože o něj požádalo třináct členů zastupitelstva města. Byla to ovšem jen formalita.

O čem všem není koalice ochotna na veřejném kolbišti mluvit? „O situaci města v souvislosti s vynesením rozsudku o neplatnosti smlouvy o smlouvách budoucích se společností Manthellan, pozastavení prací na druhé změně územního plánu, o dosavadním postupu vedení města v záležitosti Národního olympijského centra, o hmotné a finanční účasti města na tomto projektu a také o správě cizího majetku ve věci jezdeckých kasáren“.

1 komentář

Vložit komentář