Rondely jako na běžícím páse. Přes léto vznikne další u zámku

Kvě 14, 2015
1190 přečtení

Vnitřní okruh uzavře prázdninová stavba okružní křižovatky na Přikrylově náměstí

David Sekanina

zamek krizovatka

Křižovatka za zámkem bude okružní.

Prostějov – Prázdniny budou v Prostějově ve znamení uzavírek. Ostatně jako vždy. Po úpravách v Palackého, Dolní a Olomoucké ulici čeká řidiče zatěžkávací zkouška na Přikrylově náměstí. Tedy na exponovaném místě vnitřního okruhu, kde se Vápenice setkává s Kosteleckou.

Křížení vytížených ulic naproti pernštýnského zámku vyřeší rondel. Práce začnou v červenci.

„Samotná výstavba okružní křižovatky se silnicemi pro motorová vozidla bude financována z rozpočtu Olomouckého kraje. Město uhradí nemotoristické komunikace, přeložky veřejného osvětlení a sadové úpravy na středovém ostrůvku,“ vzkazuje Prostějovanům radní Zdeněk Fišer.

Všechno dohromady má stát asi devět milionů. Z prostějovské kasy půjdou přibližně čtyři.

„To jsou předpokládané náklady, skutečná cena vyplyne z nejvýhodnější nabídky v rámci zadávacího řízení,“ podotkla mluvčí radnice Jana Gáborová.

Stavba rondelu bude v režii Olomouckého kraje, přesněji krajské správy silnic. Stejně jako tomu bylo v Olomoucké u přejezdu nebo Dolní u Rodenů.

Samospráva už dříve avizovala, že v rámci vnitřního okruhu má rondel na Poděbradově náměstí prioritu. „Tato lokalita je nejfrekventovanější,“ připomíná radní Alena Rašková. Není to tak dávno, kdy se křižovatka u zámku rekonstruovala. Řešení v podobě rondelu však ustoupilo klasické úpravě se semafory a několika přechody pro chodce. K plynulosti dopravy to nevedlo.

Brzy by měly přijít na paškál také rondely na vytíženém Poděbradově náměstí u hlavní pošty. Pozitivní vliv na dopravní situaci by tu mohla mít už dostavba jižní spojky v Anenské. Rondel v této ulici má být v provozu už za čtrnáct dní.

 

3 komentářů

Vložit komentář