Rondel v Dolní otestují řidiči už tento týden

Čvn 17, 2014
762 přečtení

Zrekonstruovaná křižovatka se otevře nejpozději ve čtvrtek

David Sekanina

Prostějov – V podstatě už jen dláždění a obrubníky zbývají dodělat u nového rondelu v Dolní ulici. Řidiči ho vyzkouší už tento týden, nejpozději ve čtvrtek, kdy se chystá jeho oficiální otevření.

„Proběhne v osmnáct hodin,“ zmínila se Jana Gáborová, mluvčí radnice, která kruhovou křižovatku u výpadovky na Bedihošť, Kralice, ale i Brno a Olomouc zaplatila s Olomouckým krajem. Během čtvrtka se na ní budou už jen zasazovat dopravní značky.

Kvůli rekonstrukci v Olomoucké

Spěchalo se, protože rondel musí pomoci v Prostějově s dopravní zátěží, kterou způsobí prázdninová rekonstrukce křižovatky a železničního přejezdu v Olomoucké ulici. Objížďku vedoucí po dálnici ministerstvo nepovolilo, a tak se řidiči budou motat po městě.

Rondel v Dolní se měl původně stavět do konce června prázdnin, ale dělníci ho dokončili dřív. Přestavba křižovatky v Olomoucké začne v červenci a potrvá do října. Stát má asi dvacet milionů.

Výsledkem bude nový povrch silnice, semafory, železniční přejezd osazený závorami, nová parkovací místa v Barákově ulici, čerstvé dláždění chodníků a pár ploch se zelení.

Tempo prací ilustrují fotografie pořízené v pátek 13. června a dnes, v úterý 17. června ráno. Foto: D. Sekanina

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář