Řidiči už na Dolní neodbočí

Kvě 22, 2014
597 přečtení

Příští týden začne platit uzavírka celé ulice. Neprůjezdný bude dlouho i kus Šárky

David Sekanina

Zakázané kličkování. Foto: D. Sekanina

Zakázané kličkování. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Tento týden se dá ještě u kostela na Petrském náměstí odbočit do Dolní a přijet až k odbočce na Šárku. Od pondělí 26. května bude Dolní ulice kvůli stavbě rondelu u hostince U Rodenů a dalším stavebním úpravám zavřená celá. To znamená, že řidiči na ni z okružní křižovatky u Tří bříz vůbec neodbočí. A to až do začátku prázdnin.

Do konce června

„Příští týden odstartují opravy povrchu v Dolní ulici a začne se i s budováním odbočovacího pruhu u Šárky. Z tohoto důvodu bude celá Dolní ulice uzavřená až do konce června,“ potvrdila mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová s tím, že vjezd z ulic napojených na Dolní, to znamená Šárky, Jezdecké a dalších, bude omezen.

Výkopy od Jezdecké po Lidickou

Magistrát sice žádá řidiče o trpělivost, ale to není zdaleka všechno, co je v létě v této části Prostějova čeká. Od pondělí 26. května bude totiž pro dopravu uzavřený také kus Šárky mezi odbočkami na Jezdeckou a Lidickou. Otevření úseku je naplánované až na 4. srpna.

„Bude se tu opravovat kanalizace. Uzavírka ovlivní i městskou hromadnou dopravu,“ upozornila Gáborová.  Linky 2 a 21 přijdou o zastávku „Šárka“ bez náhrady. Objízdná trasa těchto autobusů povede Okružní a Jezdeckou.

 

Související články:

Rondel postaví do prázdnin

Z křižovatky v Dolní je staveniště

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář