Řidiče překvapil divočák

Čvn 2, 2014
516 přečtení

Na dálnici se ve tmě zjevil kanec. Myslivci chystají hody, šofér má zničené auto

David Sekanina

Ilustrační foto: archiv PČR

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějov – Pořádně zničené auto, ale naštěstí žádná újma na zdraví. Za tmy na dálnici vběhlo jednašedesátiletému řidiči do cesty divoké prase. Musel se pořádně vylekat, naštěstí srážku odnesl jen kanec.

Divočák zhasl

„V noci ze soboty na neděli došlo na rychlostní komunikaci mezi Držovicemi a exitem na Olšany ke střetu osobního vozidla se zvěří. Z dosavadního šetření vyplývá, že z pravé strany vběhlo náhle do cesty jednašedesátiletému řidiči divoké prase. Zvíře po střetu uhynulo,“ informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Pro mrtvého kance si přijel hospodář prostějovského mysliveckého sdružení.

„Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška,“ konstatovala Urbánková s tím, že hmotná újma na autě a škoda související s úhynem zvířete činí dohromady 153 tisíc korun.

Nástraha

Myslivci nejspíš pomýšlí na kančí guláš. Kdyby se o totéž pokusil postižený šofér, stal by se z něj pytlák. Kdyby totiž prase naložil do kufru a odjel, pokud tedy jeho auto zůstalo pojízdné, spáchal by v tu ránu trestný čin. Sazba je tam až pět let.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář