Řidič na řidiče namířil pistoli: Máš problém, že ti tykám?

Úno 26, 2015
1007 přečtení

Když na couvajícího zatroubil, ten vytáhl zbraň

David Sekanina

Prostějov – Pokud v Prostějově na někoho zatroubíte, můžete se za chvíli dívat do hlavně pistole. Včera se o tom osobně přesvědčil řidič, kterému málem vrazil do auta o pětadvacet let mladší šofér za volantem oktácvie. Ten se teď bude zpovídat z trestného činu nebezpečného vyhrožování.

„Když třiatřicetiletý muž z Prostějova couval v úterý před devátou hodinou z parkovacího místa u prodejny potravin ve Vrahovické ulici, upozornil jej osmapadesátiletý řidič zvukovým signálem, že by mohl vrazit do jeho vozidla. Mladší řidič zareagoval tak, že zajel až k němu a začal mu nadávat a tykat,“ popsala mluvčí policie Irena Urbánková.

Muž, který mohl být jeho otcem, si to nedal líbit, vystoupil z auta a šel k autu za agresivním třicátníkem.

„Ten ovšem z prostoru pod sedačku vytáhl pouzdro s krátkou střelnou zbraní a se slovy: „Máš problém, že ti tykám?“ ji na muže namířil. Zkoprněný padesátník zůstal vylekaně stát a on odjel.

Nedostal se ovšem daleko. Napadený zavolal na policii a hlídka útočníka objevila ve Vodní ulici. V jeho autě také našli zbraň, jednalo se o plynovou pistoli. Za to, že ji vytáhl na troubícího řidiče, musí počítat až třemi lety pobytu ve vězení.

Vložit komentář