Řešení se našlo. Na malby i nové WC vidí přenosná kamera

Zář 1, 2014
1323 přečtení

Strážníci instalovali do Školní ulice mobilní kameru, ta statická nedohlédla na nejrizikovější místa

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Loni v listopadu počmáral sprejer malbu židovských domků na hradbách ve Školní ulici. Strážníci tehdy nezapírali, že malby, které vytvořil výtvarník Tomáš Vincenec, jsou mimo rádius jejich bezpečnostní kamery. Ta vidí jen na bezprostřední okolí kina Metro 70.

Když jsem v červenci psal o tom, že skleněná zástěna před novými veřejnými toaletami ve Školní ulici je sice tlustá, ale vandalům by dlouho nevzdorovala, přiznal šéf strážníků, ani na tuto zástěnu jejich kamera nevidí.

Řešení se ovšem našlo. Městská policie do Školní ulice přidala k té stávající, statické, ještě jednu kameru. A to mobilní.

Od hřbitova k hradbám

„Mobilní kamera se přesouvá do různých lokalit na základě zvýšeného rizika vandalství, krádeží, narušování veřejného pořádku a jiného protiprávního jednání. V tomto roce se díky ní podařilo zadržet sprejery na městském hřbitově a nyní byla přemístěna do ulice Školní, kde střeží městský majetek,“ potvrdila Jana Adámková z Městské policie v Prostějově.

sprejer hradby

Foto: D. Sekanina

Bezpečností kamerový systém funguje ve městě od roku 2000. Kamery jsou rozmístěné na šestadvaceti místech. Například na náměstí T. G. Masaryka, na Zlaté bráně, na obou vlakových nádražích, na divadle, u rybníka v Mlýnské, na náměstí u hlavní pošty, na Žižkově náměstí, v Olomoucké, Dolní, Kravařově, Svatoplukově, Plumlovské ulici nebo na Sídlišti Svobody.

 

 

Související články:

Záchodky za kinem čeká zatěžkávací test. Hody

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář