Radní mají předvolání na policii a taky k soudu

Kvě 4, 2015
1172 přečtení

Na policii jdou kvůli trestnímu oznámení, které se týká územního plánu, a k soudu kvůli žalobě na smlouvu s Manthellanem

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Vedoucí představitele Prostějova čeká vysvětlování na policii a jednání u soudu. Na policii půjdou radní dávat vysvětlení kvůli trestnímu oznámení, které podal opoziční zastupitel František Fröml v souvislosti s nedávno schváleným územním plánem a k soudu musí kvůli žalobě Prioru na neplatnost smlouvy radnice s firmou Manthellan v kauze nákupního komplexu za kostelem. Zmiňují se o tom dnes Týdeník Prostějovska a Prostějovský večerník.

„Ano, podal jsem trestní oznámení na neznámého pachatele za opakované a pokračující sjednávání výhody při zadávání veřejné zakázky a s tím souvisejících dalších možných trestních činů. Nemohu nyní sdělit podrobnosti,“ cituje Týdeník architekta Františka Frömla, který se loni dostal do zastupitelstva za Změnu pro Prostějov.

Policie si prý už vyžádala několik dokumentů souvisejících s územním plánem. „Je podezření, že územní plán, i když se zadával už ve volebním období přede mnou, byl zadán tendenčně ku prospěchu určitých firem. Nevíme sice jakých, ale to bude muset dokázat pan stěžovatel,“ reaguje v Týdeníku Prostějovska radní Zdeněk Fišer.

Ve věci soudního projednávání smlouvy s investorem Galerie Prostějov, nákupního komplexu, kvůli němuž má z centra města zmizet Kasko a jeho společenský sál, dává Prostějovský večerník prostor primátorovi Miroslavu Pišťákovi:

„Okresní soud nás předvolal ve věci žalobce společnosti Prior proti žalovaným stranám společnosti Manthellan a Statutárnímu městu Prostějov ohledně určení neplatnosti smlouvy. Jednání nařídil na středu 13. května.“

Vložit komentář