Prostějovské plátky: předjarní idyla

Bře 1, 2018
1158 přečtení

Zatímco uprostřed Prostějova je už měsíce svévolně zablokované parkoviště a radnice, jejíž mluvčí se SPD málem podařilo protlačit do rady ČTK (ANO nakonec prosadilo přispěvatele do Parlamentních listů Petra Žantovského), proti tomu nedokáže nic udělat, vládne na prostějovských zpravodajských serverech milá předjarní idyla. S informací, že vedení města prohrálo další konfrontaci s mladým angažovaným mužem Jakubem Čechem, musel přijít celostátní server. Nikdo v regionu si ji nepohlídal.

První březnový den se odnovahlavicka1 Týdeníku Prostějovska dozvídáme, že „mobilní sběr odpadu proběhne v okrajových částech města 7. 4. 2018“ a iprostejov píše, že „začátek března již tradičně patří oslavám Světového týdne glaukomu neboli zeleného zákalu.“ Na zdraví!

 

Zprávy tak někam do infoboxu v servisní rubrice.

Zpravodajská síla Prostějovských novinek je demonstrována solo exkluziv kauzou o tom, že „komu bude udělena Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury, rozhodnou i letos sami obyvatelé regionu.“

Hlídaci pes demokracie neúnavně vrčí a sleduje vše ostřížím zrakem.

Prostějovský večerník hřímá. Dnes například na konto černé skládky v Čechovicích. „Je to nehorázná drzost a přestupková komise bude trestat,“ ochotně cituje radní.

Když si však bere do úst bývalého šéfa kina, který soudně napadl své podezřelé odsunutí z funkce (Jeho syn Jakub Čech je pro potentáty z města tím nejnepolknutelnějším soustem ve veřejném prostoru od revoluce a zaslouží si za to minimálně respekt – novinka zde), nedává mu žádný prostor. Na rozdíl od odsuzujících anonymních komentářů, k nimž redaktor Večerníku neváhá připojit svůj vlastní: „kope kolem sebe“.

V bodě 1.c. etického kodexu syndikátu novinářů se říká, že novinář je „povinen dbát na rozlišování faktů od osobních názorů“. To je základ, který se nedá okecat. Chápu ale, že ten, kdo v dnešní době čest a řemeslo nezná či neřeší, má výhodu v tom, že jej nebudou házet do jednoho pytle s tou děsnou „novinářskou chátrou“ a vytahovat na něj dřevěný či jiný samopal.

S neutrální aktualitou přichází Prostějovský deník, který si z okna redakce všimnul dlouhé fronty před divadlem. „Nohavica pobláznil Prostějov, na lístky se stojí dlouhé fronty,“ uvádí.

Tolik pro dnešek Prostějovské plátky o prostějovských plátcích…

Vložit komentář