Prostějovské muzeum čeká na stabilní a odborné vedení

Čvn 9, 2014
1381 přečtení

Bývalého šéfa, který odstoupil, zastupuje kurátorka

David Sekanina

muzeum novy nazev (2)

Muzeum a galerie. Foto: D. Sekanina

ProstějovHodně dlouho hledalo muzeum šéfa pro prostějovskou hvězdárnu, kterou má pod křídly. Teď se hledá někdo, kdo by šéfoval samotnému muzeu.

Vedoucího pracovníka hvězdárny se podařilo najít po několika neúspěšných pokusech až v Brně. Nový vedoucí observatoře Karel Trutnovský byl jmenován Miroslavem Chytilem, tehdy ještě ředitelem Muzea Prostějovska.

Od začátku roku 2014 se už tato instituce jmenuje Muzeum a galerie v Prostějově a od dubna ji (z pověření zřizovatele, tj. krajského úřadu) řídí zdejší kurátorka Kamila Husaříková.

Miroslav Chytil, který působil ve funkci od ledna 2009, jako ředitel skončil. Oficiálně kvůli dlouhodobým zdravotním problémům. Jakého druhu tyto recidivující problémy byly, se Miroslavu Chytilovi opravdu dlouhodobě nedařilo utajit.

Nový ředitel prostějovského muzea má nastoupit od července. Kraj přitom nevylučuje psychologické testy jako součást konkurzu a vyhrazuje si také právo nikoho nakonec nevybrat.

Zkušený úředník Jindřich Garčic a jeho lidé by se ovšem o jmenování nového ředitele měli co nejdříve postarat. V čele Muzea a galerie musí opět stát vysokoškolsky vzdělaný odborník. Bohaté zkušenosti zastupující Kamily Husaříkové nestačí.

Muzeum si zaslouží stabilní, odborné a „osvícené“ vedení. V době, kdy slaví sto dvacet let svého založení výstavou s výmluvným názvem „Máme zde muzeum, ale já jsem v něm ještě nebyl“, o tom snad nikdo nepochybuje.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář