Prostějov vymění dlaždice u Železného, Palackého a vrahovické školy

Bře 7, 2015
936 přečtení

Na opravy chodníků je letos sedm a půl milionu. Včetně těch u Atria a v Havlíčkově ulici

David Sekanina

Plumlovská po opravě. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Čekáte, jestli už letos opraví chodník ve vaší ulici? To napětí je podobné jako při losování v tombole. Šance je, ale ne zrovna moc velká. Zvlášť když na pořádné opravy dali bokem správci městské kasy jen tři miliony. Technické služby dostanou na běžnou údržbu a vyspravení dláždění v ulicích asi čtyři a půl milionu.

Tři školy

Kde tedy žijí šťastní výherci letošní „loterie“? Převážně u tří škol, menší opravy lze ale čekat také podél Atria, na vedlejším Vojáčkově náměstí, v nedaleké Havlíčkově ulici a pak v Domamyslicích.

„Změříme se letos hlavně na frekventované chodníky před základními a středními školami. Konkrétně v Palackého, Majakovského a také Jungmannově ulici, kde chodníky napojíme na nové výstupní plochy žáků a cyklostezku od Šmeralovy ulice k právě budovanému rondelu v Anenské,“ informoval radní Zdeněk Fišer. Zmíněná cyklostezka má sloužit už na konci léta.

Náměstí Spojenců, Žešov

Vyhlídku na lepší cesty mají také v Žešově U Palírny, na náměstí Spojenců a ve Veleslavínské, uličce odbočující z Olomoucké k panelákům u Hloučely.

„Na celoplošné rekonstrukce chodníků připravujeme veřejnou zakázku malého rozsahu s použitím elektronické aukce. Díky tomu předpokládáme výraznou úsporu nákladů,“ vzkazuje radní Jiří Pospíšil s tím, že za metr čtvereční nového chodníku platí město obvykle kolem osmi set korun.

Tři čtvrtiny prostředků na dílčí opravy nemají přesně určení a tvoří rezervu na neplánované a havarijní situace během roku.

 

Vložit komentář